Takto vyzerá Among Us prerobený v Unreal Engine 4

Michal Frajkor Michal Frajkor

Istý oddaný fanúšik tejto hry sa rozhodol, že hra Among Us potrebuje istú formu upgrade-u. Hru prerobil v Unreal Engine 4, pridal realistickú grafiku, textúry s vysokým rozlíšením a dynamické osvetlenie. Výsledok zverejnil na stránke YouTube a rozhodne by stálo za to vidieť v takejto podobe celú hru.

Among Us od štúdia Innersloth má možno základnú a jednoduchú grafiku, to však hre nezabránilo stať sa celosvetovým hitom zo dňa na deň. Zaujímavé napríklad je, že hra nevyšla v posledných mesiacoch. Vyšla ešte v roku 2018, no vtedy si ju veľa hráčov nevšimlo. Až keď ju známi streameri začali hrávať na Twitchi, dostalo sa jej popularity, ktorú si drží dodnes.

Among Us v realistickej grafike

S veľkou popularitou prichádza aj veľké množstvo verných fanúšikov. Hádam tým najvernejším musí byť Fat Dino, ktorý sa rozhodol prerobiť Among Us v populárnom Unreal Engine 4. Nie je to jeho prvý počin, je známy tým, že mobilným hrám vdychuje nový život a pretvára ich do realistickej podoby práve za pomoci tohto enginu. Medzi jeho nedávne výtvory patrí realistická verzia Fall Guys a hit z roku 2013 – Flappy Bird.

V 10-minútovom videu, ktoré si môžete pozrieť vyššie, vysvetľuje ako využil assety v Unreal Engine 4 pri tvorbe realistickej verzie Among Us. Nie je to teda len obyčajná ukážka, ale celkom detailný tutoriál. Konkrétne sa pustil do prerábky asi najznámejšej mapy v hre The Skeld. Keďže tento proces je časovo náročný, zatiaľ sa mu podarilo prerobiť iba niekoľko častí z mapy. Výsledok však stojí za to. Prerobené časti majú textúry vo vysokom rozlíšení, vysoké detaily a dynamické osvetlenie.

Mapa, postavy aj úlohy

Fat Dino sa ale nezastavil len pri prerábaní mapy. Vytvoril aj realistické modely postáv – astronautov. Pridal im aj základné animácie pohybu. Aby bola hra aspoň v ako-tak hrateľnej fáze, pridal aj niekoľko úloh, ktoré na mape musíte splniť. Množstvo úloh, ktoré môžeme vidieť v originálnom Among Us, môžete urobiť aj v tejto fanúšikovskej verzii.

Nesmie chýbať ani chat, ktorý je podstatnou súčasťou celej hry. Fat Dino však nie je prvý, kto sa pustil do tak veľkého projektu. Niekoľko iných oddaných fanúšikov sa už snažilo tento populárny titul prerobiť za pomoci iných prostriedkov. Dokonca existuje aj verzia Among Us v Rocket League. Určite by sme radi videli plnú hru v podobe, v akej nám ju prezentoval Fat Dino. Stálo by to však veľa času a určite aj financii. Čo nie je však môže byť. Zatiaľ sa uspokojíme aj s klasickou verziou.

Ak vás hra Among Us baví, pozrite si náš návod ako ju správne hrať, prípadne sme pre vás pripravili aj návod, ako čo najrýchlejšie spoznáte zradcu vo vašich radoch.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x