Todd Howard hovorí o ďalšej hre Fallout a o tom, že Bethesda sa s jej realizáciou neponáhľa

Mário Gurský Mário Gurský

Vďaka dobre prijatej televíznej adaptácii, ktorá viedla k opätovnému nárastu popularity videohier Fallout, bol rok 2024 pre Bethesdu zatiaľ celkom dobrý. Teraz, keď dostala zelenú druhá sezóna Falloutu, je očakávanie Falloutu 5 väčšie ako kedykoľvek predtým, ale Todd Howard zo spoločnosti Bethesda hovorí, že zatiaľ sa neplánuje ponáhľať s novou hlavnou hrou Fallout.

Vďaka pretrvávajúcej popularite Falloutu 76 plánuje spoločnosť vrátiť túto sériu späť vo významnejšej podobe.

- Reklama -

„Pokiaľ ide o ďalšie hry Fallout v budúcnosti, viete, samozrejme, že o nich teraz nemôžem hovoriť, ale povedal by som, že sa s nimi neponáhľame. Potrebujeme vydať veci, ktoré sa líšia od práce, ktorú robíme v hre 76, viete, nemáme pocit, že by sme sa teraz museli ponáhľať,“ povedal Howard v rozhovore pre MrMattyPlays. „Televízny seriál Fallout vypĺňa určitú medzeru, pokiaľ ide o franšízu a rozprávanie príbehu. Úplne [chápem] túžbu po novom druhu hlavnej hry pre jedného hráča. Pozrite sa, tieto veci si vyžadujú čas. Nemyslím si, že je zlé, ak ľuďom niečo chýba. Chceme to len urobiť správne a uistiť sa, že všetko, čo robíme v rámci franšízy, či už je to Elder Scrolls, Fallout alebo Starfield, že sa tieto hry stanú významnými momentmi pre všetkých, ktorí si tieto franšízy zamilovali rovnako ako my.”

Stojí za zmienku, že nové hry Fallout sa plánujú, ale v jednom z predchádzajúcich rozhovorov Howard povedal, že ich výroba potrvá „dobrých päť rokov“. Ďalšou fascinujúcou zaujímavosťou z rozhovoru bolo, že Bethesda v súčasnosti neplánuje priniesť modernizované verzie Falloutu 1 a 2 na konzoly a pri pohľade ku hviezdam spoločnosť plánuje vydávať rozšírenia pre Starfield, ktoré budú odpovedať na niektoré z najväčších záhad hry.

„Viac-menej chceme. Ako dlho to bude pokračovať? Dúfame, že veľmi dlho, ale to je to, čo plánujeme,“ vysvetlil Howard. „Tá po tejto bude ďalšia. a neviem, či je naším cieľom odpovedať na každú otázku, tak trochu sa na ňu pozeráme a hovoríme: „Hej, čo je čo, je dobrý uhol pohľadu,“ čo chceme do hry pridať, čo sa týka zážitku, tónu alebo takýchto vecí, ak to dáva zmysel.”

- Reklama -

Prvé veľké rozšírenie hry Starfield, Shattered Space, bude uvedené na trh neskôr v tomto roku. Veľká júnová aktualizácia hry pridala nové misie, novú mechaniku prehľadávania odmien a otvorila Starfield Creation Kit pre všetkých modderov, hoci niektorí hráči sú rozladení, že prístup k novým misiám Track Alliance stojí 7 dolárov.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x