Trumpovej administratíve sa po TikToku nepáči ani Epic a Riot Games

Mário Gurský Mário Gurský

Napätie medzi Trumpovou administratívou a čínskym konglomerátom Tencent sa naďalej prehlbuje. Príčinou je nedávne uprednostňovanie národnej bezpečnosti americkým výborom pre zahraničné veci, ako o tom píše portál Game Informer. Najnovšie majú v hľadáčiku spoločnosti Epic a Riot Games.

Podľa správy agentúry Bloomberg boli zaslané listy, výboru viacerým vývojárskym spoločnostiam. Ide o spoločnosti ako napríklad Riot Games alebo Epic Games. Zaujímali sa o osobné údaje ich spotrebiteľov v USA.

- Reklama -

Prísne Trumpové nariadenia

Minulý mesiac prezident Trump nariadil zákaz aplikácii WeChat a TikTok, ktorá patrí spoločnosti Tencent. Špecifiká zákazu, ako aj samotný zákaz nadobudne platnosť 20 septembra. Akonáhle budú zákazy stanovené a oznámené obchodným oddeleniam.

Spočiatku sa uvádzalo, že spoločnosti zaoberajúce sa videohrami pod záštitou Tencentu sa toto nariadenie týkať nebude. Zdá sa však, že odvtedy sa to zmenilo. Aký dopad to bude mať na herný priemysel, ale aj celú americkú zahraničnú politiku, ukáže čas.

Gigant menom Tencent

Spoločnosť Tencent má v rukách celé vlastníctvo League of Legends a Valorant od vývojárov Riot Games. Podobne významné vlastníctva má aj v hrách Path of Exile od vývojárov Grinding Gear Games, Clash of Clans a Clash Royale od vývojárov Supercell. Podiel má aj v Epic Games a to rovno 60%. Tencent tiež drží menší podiel v Activision-Blizzard, Ubisoft, Frontier Developments a v niekoľko ďalších vývojárskych spoločností.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x