Ubisoft Massive nás oboznamuje s „jedinečným“ otvoreným svetom hry Star Wars: Outlaws

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Ubisoft nám dnes na svojej konferencii Ubisoft Forward poskytla poriadny pohľad na hru Star Wars: Outlaws. Ukázal nám svoju najnovšiu „darebáčku“ Kay Wess v akcii. Eurogamer tento týždeň s hrou strávil aj nejaký ten čas za zatvorenými dverami v Los Angeles, a vývojárom mohli položiť aj pár otázok.

Ako ste už pravdepodobne videli, Outlaws je „akčná dobrodružná hra s otvoreným svetom pre jedného hráča”, ktorá sa odohráva v roku medzi filmami Impérium vracia úder a Návrat Jediho – konkrétne v období po bitke o Hoth. Základom je, že sme sa dozvedeli, že Kay, sa dostane na zlú stranu v dôsledku nevydarenej práce a musí sa z problémov dostať pomocou vykúpenia sa skrz kreditov pre gangy z podsvetia, a pokúsiť sa o „jednu z najväčších lúpeží, akú kedy galaxia videla”.

- Reklama -

Toto prostredie je trochu známe. Medzi Rogue One, Solo a teraz Andor sa vo svete Hviezdnych vojen od Disneyho objavilo niekoľko príbehov o lúpežiach, darebákoch a zločineckom podsvetí, ale predovšetkým je to pozoruhodne podobné nastavenie ako v projekte Ragtag, hre, na ktorej pracovala Amy Hennigová pre Visceral od EA, než bola v roku 2017 neslávne zrušená.

Podľa Khavariho ide o čistú náhodu. Na otázku, či to bolo niečo, po čom Lucasfilm Games alebo Disney konkrétne túžili, odpovedal jednoducho: „Nie – určite nie.”

„Keď sme pristáli na tej predstave o lotroch a, keď sme sa rozprávali o tejto ére, to bolo naozaj len o tom, že sme vedeli, že – najmä Massive, ako „experti na otvorený svet”, to je ich chlieb a maslo. Ide o budovanie príbehov vo svete, o cestu hrdinu a o hlavného hrdinu, ktorý sa pohybuje v tomto otvorenom svete. Lucasfilm bol veľmi nadšený, že do toho mohol vstúpiť a hovoriť o tom z tohto uhla pohľadu.”

- Reklama -

Práve táto fantázia otvoreného sveta – a najmä typ plynulých prechodov, ktoré sme videli pri ich ukážke – je podľa Khavariho to, čo Lucasfilm na tejto myšlienke zaujalo. Ako povedal, „možnosť rozprávať príbeh vznikajúceho lotra prostredníctvom spektra otvoreného sveta, možnosť ísť do kantíny a stretávať sa s Imperiálmi a zločineckými syndikátmi, možnosť vyraziť do otvoreného sveta a nasadnúť na speeder a pustiť sa do naháňačiek, robiť skoky, všetky tieto veci, a potom naskočiť do vesmírnej lode s ND-5 a vyraziť do galaxie, vyraziť do hyperpriestoru, kedykoľvek sa vám zachce. To je vec, pri ktorej boli takí nadšení, že s nami môžu spolupracovať.”

Plynulé prechody boli hlavným motívom ukážky, ktorá sa začala klasickým plynulým prechodom z cutscény v štýle Naughty Dog – v ktorej Nix, Kayin maznáčik, kradne zo stola akési vesmírne avokádo – do scény, v ktorej Kay udrie strážcu po hlave, aby ho omráčil. Odtiaľto kradmo obídeme po stranách hangáru, aby sme našli niekoľko ďalších strážcov, a pošleme Nixa, aby potichu stlačil tlačidlo aktivujúce neďaleký žeriav. Tým sa nad hangárom pohne veľká debna, na ktorú môžeme potichu vyliezť, aby sme sa dostali z dohľadu. Potom nás objavia a začne sa prestrelka.

Kay má blaster s niekoľkými nastaveniami, ktoré tu nakrátko vidíme v akcii – jeden sa používa na omráčenie strážcu so štítom -, zatiaľ čo Nixa možno opäť poslať preč, aby zdvihol ťažšiu zbraň, ktorú počas boja odhodil nejaký nepriateľ, aby ju Kay nakrátko použila, než ju odhodí. Potom je to rovno von do exteriéru Joshany, novej planéty (a „vôbec prvej” planéty inšpirovanej savanou v Hviezdnych vojnách, ako nám bolo povedané), kde sa odohrá naháňačka na speederoch. Nakoniec dorazíme do malej osady Jaunta’s Hope, aby sme doručili náklad peknému a slizkému zločineckému bossovi v suteréne kantíny.

Vedľa nich však stojí tajomný imperiálny dôstojník, ktorý požaduje podiel, a my dostávame na výber: „Úplatok; nepodplácať”, pričom sa rozhodneme pre druhú možnosť. My odchádzame s našimi peniazmi a „bác“ na obrazovke sa mihne veľký, dramatický nápis WANTED. Nasleduje rýchly šprint k blízkej lodi, kde na nás čaká ND-5, a potom asi najpôsobivejšia časť ukážky, plynulý prechod v štýle No Man’s Sky, keď vzlietame a letíme cez atmosféru priamo do vesmíru.

„V našej prezentácii sme zdôraznili, že hra Star Wars: Outlaws sa snaží dosiahnuť tri hlavné ciele: mestá, ktoré budú husté a živé s množstvom aktivít. Potom rozsiahle, tajomné, ohromujúce otvorené prostredia, ako je savana Joshana, a niekoľko ďalších planét, ktoré sme veľmi krátko videli s ľadovými obydliami (a jedna, ktorá bola takmer určite Tatooine). A nakoniec vesmír, ktorý predstavuje veľmi lukratívnu, ale riskantnú príležitosť”.

Keď dorazíme do vesmíru – na orbitu Toshara v sústave Toshaal, novej lokácii Hviezdnych vojen -, nasleduje rovno súboj s Tie Fightermi medzi plávajúcimi orbitálnymi troskami a odtiaľ do hyperpriestoru, vyvedeného pomocou D-padu, a opäť montáž nových lokácií: Akiva Orbit v sústave Akiva, ktorá je určite domovom novej antagonistickej frakcie s názvom Klan Ashiga.

Videli sme niekoľko zábleskov ďalších lokalít – napríklad husto detailne prepracované mestá s neónovými nápismi a tienistými uličkami -, ale okrem toho bol vývojár Massive v detailoch opatrný. Bude napríklad hra úplne bez načítacích obrazoviek, ako naznačovala naša ukážka? „Naša ambícia je veľmi jasná, vytvoriť čo najplynulejší zážitok,” povedal Karlson.

„Cesta rastu, to je podľa mňa príbehová téma, ako aj herná záležitosť,” povedal Karlson. „Takže tento svet budete zažívať spolu s Kayom a Nixom – je to prvý zážitok vás oboch, v harmónii, že? A vylepšovať svoju loď a svoj speeder a zlepšovať sa v robení vecí – a akoby rásť v tomto zmysle.”

„Myslím si, že otvorený svet má mnoho prístupov s rôznymi výhodami a nevýhodami, a všetko sa to odvíja od jedného typu zážitku, ktorý vytvárame – myslím si, že naozaj chceme rozprávať silný príbeh, o silnej postave, ktorá tento svet zažíva zároveň pre vás ako hráča. A tie prvé kroky, ktoré urobíte, pešo, so speederom a loďou.”

A čo tie záblesky postavy na obrazovke v traileri – je to Han Solo na karbonite? Bol to Jabba Hutt na Tatooine? „To je určite Han Solo na karbonite,” povedal Khavari, a „to je Jabba Hutt… máme veľa úžasných postáv.”

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -