Vieme, kedy začne vývoj remake Max Payne 1&2

Ľubomír Kováčik Ľubomír Kováčik

Max Payne…vyrovnaný a veľmi výkonný detektív v službách zákona. Stalo sa ale niečo, s čím Max nepočítal. Keď sa jedného dňa vrátil domov za ženou a dieťaťom, počul výkriky a výstrely. Bežal za nimi, ale bolo už príliš neskoro. Obaja boli mŕtvi. Ako žena, tak dieťa. Maxa to zničilo a on si prisahal, že ich pomstí.

Pôvodná hra Max Payne vyšla už v roku 2001, nechce sa mi ale veriť, že by o tomto klenote nikto nepočul. Akčná strieľačka, ktorá sa dočkala ešte dvoch pokračovaní určite zasiahla srdce každého hráča. V roku 2008 sme sa dokonca dočkali filmového spracovania, v ktorom si hlavnú úlohu strihol obľúbený Mark Wahlberg a teraz to vyzerá na jeden veľký remake prvých dvoch hier. Kedy sa toho dočkáme?

- Reklama -

V Remedy, ktoré stojí za vývojom mnohých úspešných hier toho aktuálne tvoria naozaj veľa. Kreatívny riaditeľ Sam Lake prezradil, že vývoj Max Payne 1&2 započne až po kompletnom dokončení Alan Wake 2. Ďalej prezradil, že hry by sme sa mali dočkať až niekedy v roku 2025 a že hra pobeží na Northlight Engine rovnako, ako Quantum Break, Control a blížiaci se Alan Wake 2.

Kolekcia Max Payne 1&2 by potom podľa plánov mala vyjsť na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -