Pozrite si všetky hry, ktoré ponúknu bezplatný upgrade z PS4 na PS5

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vydanie konzoly novej generácie od spoločnosti Sony je na spadnutie. Ostáva už len niekoľko týždňov a všetci šťastlivci, ktorí si pred-objednali PS5 a stihli to včas, dostanú do rúk svoj nový kus hardvéru. Je teda najlepší čas zhrnúť si všetky potvrdené hry, ktoré dostanú bezplatný upgrade z PS4 na PS5.

V prvom rade v krátkosti vysvetlíme, čo znamená bezplatný upgrade. Je to naozaj jednoduché. Povedzme, že momentálne máte PlayStation 4 a plánujete kúpu PlayStation 5. Ale kým bude nová konzola na trhu, vyjde ešte niekoľko zaujímavých hier, ktoré nechcete zmeškať. Kúpite si ich teda na PlayStation 4. V prípade, že ich budete chcieť hrať aj na PlayStation 5, pomôže vám práve bezplatný upgrade, vďaka ktorému si nebudete musieť rovnakú hru kupovať dvakrát. Jednoducho dostanete verziu pre PS5 zadarmo. Netýka sa to však všetkých hier.

- Reklama -

Nižšie nájdete zoznam práve tých hier, ktoré bezplatný upgrade majú potvrdený a keď si ich kúpite na PS4, úplne zadarmo dostanete aj verziu hry pre PS5.

Potvrdené hry s bezplatným upgrade-om

Call of Duty Black Ops Cold War – ak chcete získať s kúpou PS4 verzie aj verziu pre PS5, musíte si kúpiť špeciálnu edíciu hry, ktorá stojí 70€. Len s jej pomocou získate obe verzie. Hra sa dá kúpiť aj samostatne, za 60€. Táto verzia však neponúka bezplatný PS5 upgrade.

Assassins Creed Valhalla – hra ponúkne bezplatný upgrade na PS5 v každej verzii. Určite bude vo vašom záujme tento upgrade využiť, pretože Ubisoft potvrdil, že na PS5 pobeží Valhalla v rozlíšení 4K so 60 fps. Ponúkne aj rýchlejšie načítavanie a všeobecne krajšiu grafiku.

- Reklama -

Borderlands 3 – vývojári ponúknu bezplatný upgrade na PS5 spolu s vylepšeným multiplayerom a natívnym rozlíšením 4K so 60 fps.

Control – 505 games si v posledných dňoch veľa popularity nezískali. Na to, aby ste získali bezplatný upgrade na PS5 si musíte kúpiť Ultimate edíciu. Aj keď vlastníte hru na PS4 so všetkými DLC, bez kúpy Ultimate edície sa k bezplatnej PS5 verzii nedostanete.

Cyberpunk 2077 – v prípade hry od poľského štúdia CD Projekt Red sa hráči môžu tešiť. Hra ponúkne bezplatný upgrade na PS5 spolu s niekoľkými vylepšeniami, hneď ako PS5 vyjde. Na úplnú aktualizáciu si však budete musieť počkať až do začiatku roka 2021, kedy bude plne implementovaná do hry a využije všetky prednosti novej konzoly.

Zaklínač 3 – aj druhá populárna hra od toho istého štúdia dostane bezplatný upgrade na PS5. Stačí, ak tretieho Zaklínača vlastníte na PS4. Upgrade však bude dostupný až niekedy v roku 2021.

Destiny 2, Dirt 5 a DOOM Eternal – všetky tri menované hry dostanú bezplatný upgrade, v ktorom využijú prednosti nového hardvéru. Dirt 5 navyše ponúkne rozlíšenie 4K spolu so 60 fps.

Far Cry 6 – aj keď hra vyjde až v marci budúceho roka, všetky hry od Ubisoftu majú potvrdený bezplatný upgrade na konzolu novej generácie. To platí aj pre hry ako Immortals Fenyx Rising a Watch Dogs Legion.

Hitman 3 – aj táto hra ponúkne bezplatný upgrade ale opäť s jednou podmienkou. Získajú ju iba hráči, ktorí vlastnia digitálnu verziu hry. Ak na PS4 vlastníte fyzickú kópiu tejto hry, bezplatný upgrade bohužiaľ nezískate.

Medzi ďalšie tituly, ktoré si zahráte na oboch konzolách, pričom obe budú podporovať aj bezplatný upgrade patria Horizon Fobidden West a Sackboy: A Big Adventure.

FIFA 21 – aj v prípade športovej hry od Electronic Arts máte možnosť získať bezplatný upgrade. Tu si spoločnosť dala podmienku, že to musíte stihnúť v istom časovom limite. V prípade FIFA 21 tak musíte urobiť, kým nevyjde pokračovanie, teda FIFA 22. To isté platí aj pre Madden 21.

The Avengers – superhrdinská hra od štúdia Crystal Dynamics (recenzia tu) využije potenciál PS5 naplno. Medzi vylepšenia patrí dynamické rozlíšenie 4K so 60 fps a natívne 4K s 30 fps. Bezplatný upgrade bude dostupný pri vydaní PS5.

Spider-Man Miles Morales – bude tiež ponúkať bezplatný upgrade z PS4 na PS5. Ak však chcete získať remastrovanú Spider-Man hru z roku 2018, musíte si kúpiť Ultimate edíciu. Inak ju nedostanete.

NBA 2K21 – ak nové NBA (recenzia tu) od 2K vlastníte na PS4, môžete získať aj bezplatný upgrade na PS5. To za predpokladu, že ste si kúpili Mamba Forever edíciu. Ak máte inú, novú NBA si na PS5 budete musieť kúpiť samostatne.

Ďalšie hry, ktoré ponúknu bezplatný upgrade

 • Atelier Ryza 2
 • Dead by Daylight
 • Destiny 2
 • Kena: Bridge of Spirits
 • Maneater
 • Monster Boy and the Cursed Kingdom
 • Riders Republic
 • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 • The Elder Scrolls Online
 • WRC 9
 • Yakuza: Like a Dragon

To, aspoň na teraz, uzatvára náš zoznam hier, ktoré si nebudet emusieť kupovať dvakrát, ak ich už máte kúpené na PS4.

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Všetkých hrách, ktoré budú mať bezplatný upgrade z PS4 na PS5 […]

trackback

[…] Ubisoft ponúkne takmer pri všetkých svojich hrách bezplatný upgrade na next-gen verziu. To sa týka ako spomínaného Rainbow Six: Siege, tak aj novinky Immortals: Fenyx Rising a Valhally. Pre kompletný zoznam všetkých hier, ktoré majú potvrdený bezplatný upgrade z PS4 na PS5 si môžete prečítať tento článok. […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x