Watch Dogs: Legion a naše prvé dojmy pri recenzovaní hry

Norbert Šinka Norbert Šinka

Prinášame vám krátky náhľad recenzie a naše prvé dojmy na hru Watch Dogs: Legion, o ktorú sa postaral náš ostrieľaný redaktor Jozef Beke alias jesus19. Recenzia sa vo finále môže mierne líšiť. Treba to brať na vedomie 🙂

Krátky náhľad recenzie a prvé dojmy

Koncom roka nám Ubisoft nadelil už v poradí tretie pokračovanie známej série Watch Dogs. Číslovku tri by sme na tomto mieste vynechali, nakoľko titul priamo nenadväzuje na svojich predchodcov, ale berie si všetky potrebné prvky a vylepšuje ich po svojom. Ak sa rozhodnete názov hry vložiť do slovníka, určite vás neprekvapí preklad „strážne psy.“ Doslovne tomu tak je, ale významovo pod tým rozumieme zabezpečenie ochrany obyvateľstva.

- Reklama -

Po pochmúrnom Chicagu a slnečnom San Franciscu sme sa dostali priamo do despotického Londýna. Mesto je vyobrazené fantasticky. Nájdete tu mnoho kultúrnych pamiatok a niektoré vám budú dokonca intuitívne predstavené.

Úvod do deja

Úvod deja naberá okamžitý spád. Už v prvých momentoch hrania patríte do hackerskej skupiny DedSec. Do rúk tak dostanete povinnú výbavu, ktorá má zabezpečiť úspech misie. Nielen, že v úvode nesplníte misiu, ale problémy vzniknuté počas úlohy budú pripisované hackerskej organizácii. Následne príde k rozprášeniu DedSec a mesto dostane do rúk súkromná vojenská spoločnosť Albion aj s pomocou ctOS vo verzii 3. V túto chvíľu máte tutoriál úspešne za sebou a pravý odboj sa môže začať.

Hneď na začiatok pripomíname, že nejde o plnohodnotnú recenziu hry Watch Dogs: Legion. Zatiaľ budeme našim čitateľom predkladať len naše prvé dojmy. Priebeh článku bude pravidelne aktualizovaný. Túto metódu sme zvolili, nakoľko herná náplň je veľmi rozsiahla a nemali sme možnosť v tak krátkom časovom úseku zhodnotiť všetky aspekty.

- Reklama -

Umelá inteligencia rozprávačom príbehu

Autori sa rozhodli inovatívne pozmeniť štruktúru rozprávania príbehu a vyškrtnúť tak hlavného protagonistu. Teraz úlohu prevzala vždy pozitívne naladená umelá inteligencia Bagley. Počas misií bude UI chrliť jeden vtip za druhým. Samozrejme, zasmejete sa, ak viete po anglicky. Príbeh sa zdá byť predvídateľný, ale pár dejových zvratov nás tu určite čaká. S čím sme nerátali je veľmi (ale že veľmi) rozsiahla paleta protagonistov, za ktorých môžete hrať. Už sa nemusíte zaoberať stromom schopnosťami. Každá jedna postava vám vie ponúknuť čosi, čo tá druha nedokáže. Napríklad len taký robotník má v inventári hasák a nákladný dron. Verte nám, v blízkosti hasáku nechcete byť.

Nákladný dron vás vie doviezť na vyššie položené mesta. Určite si spomeniete na starú babičku s MP5 alebo ako sa len taký policajt dokáže dostať na prísne strážené miesta. Predpokladáme, že ak by sme mali nahratých približne sedemdesiat hodín, stále by sme objavovali nové variácie a motivácie, za ktoré sa jednotliví regrúti vydávajú do odboja. Nebojte sa, všetky postavy disponujú základnými hackerskými zručnosťami a dobrým pohybovým aparátom. Dokonca aj menovaná stará babička má implementovaný parkúr. Postavy sú charakteristicky zaujímavé, ale vizuál je náhodne generovaný na kostru muža alebo ženy. Veľakrát stretnete podobný charakter len s malou zmenou, napríklad na rukách.

Podotýkame, zatiaľ sme si ukázali len jednu stranu mince. Tam, kde autori Legion pridali, logicky niekde museli ubrať. Podobne ako vo Far Cry 5, nábor prebieha veľmi zvláštne. Prídete za postavou. Laicky, až priam drzo, sa spýtate, či nechce patriť do odboja. Po veľmi krátkom uvažovaní vám povie, že rada by, ale sužuje ju nejaký problém. Všetky oslovené postavy sužuje nejaký problém a nás už nebavilo, ba dokonca demotivovalo, stále oslovovať nových ľudí. Robiť tridsaťkrát dookola (len s malou obmenou) tu istú misiu nie je dych berúce. Ďalším nesporným faktom je hĺbka postavy. Pravdepodobnosť, že si vybudujete ku akejkoľvek postave vzťah, je veľmi malá, ale nie nemožná.

Vyberanie postáv sa zdá byť populárnejším

Opäť autori vytiahli tromf z rukáva a na úplnom začiatku si môžete vybrať, či chcete hrať/nehrať s permanentnou smrťou. Jednoduché vysvetlenie. Postavy, ktoré zastihne smrť, už nebudú môcť byť prinavrátené. Jednoducho sú natrvalo vymazané. Áno, v takomto prípade si musíte dať pozor na vami zvolenú postavu, lebo smrť v Legion-e číha všade. Pre intenzívnejšiu zábavu určite odporúčame nechať zapnutý mód.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x