Xbox chystá zmeny pre prihlásenie na viacerých zariadeniach

Norbert Šinka Norbert Šinka

Podľa portálu Gamerant sa chystá Microsoft na isté zmeny, ktoré sa majú týkať prihlásenia k jednému Xbox účtu s viac zariadeniami. Kedže sa spoločnosť zameriava na to, aby ich služby boli prozákaznícke, tak aj ich stratégie a služby smerujú k tomu, aby bol Xbox viac, než len konzola. Microsoft neustále aktualizuje a mení postupy, akými by sa dostal bližšie k svojím zákazníkom. Momentálne bolo možné prihlásenie len s jedným Xbox účtom a po pripojení druhého sa prvý musel opäť prihlasovať.

Ambície Phila Spencera so službou Project xCloud

Nie je žiadnym tajomstvom, že na službu xCloud čaká množstvo hráčov. Xbox, a tým pádom aj Phil Spencer, majú s touto službou veľké ambície. Služba pre streamovanie videohier má dovoľovať používateľom prihlásiť sa a hrať hry prostredníctvom ich mobilných telefónov s Androidom. Fungovať by mala aj na iných zariadeniach ako sú počítače a smart televízory. Avšak len teraz, po dlhých rokoch nemožnosti byť prihlásený na viac zariadeniach v jednom momente, sa s príchodom tejto služby konečne búrajú bariéry a multi log-in sa stáva realitou. Xbox teda mení spôsoby, aby doterajší systém zmenil a napravil túto, ak sa to dá tak nazvať, chybu.

- Reklama -

Gamerant tiež citoval portál Windows Central, ktorý tvrdí, že Microsoft zruší tieto obmedzenia a konečne bude možné prihlásenie do viacerých služieb a zariadení. Presný dátum zatiaľ ale nik neuverejnil, ale je rozumné predpokladať, že to bude práve s príchodom Project xCloud. Príchod služby je naplánovaný súčasne s vydaním next-gen konzoly Series X.

Kedže xCloud je integrovaný do Xbox Game Pass Ultimate, používatelia si automaticky budú môcť užiť stovky hier podľa svojej chuti. Mimochodom, službu si už môžete vyskúšať aj prostredníctvom beta aplikácie, stačí mať aktívne preplatné Xbox Game Pass Ultimate.

Apple naďalej odmieta služby iných gigantov

Apple stále odmieta pristúpiť ku kroku, ktorý by dovolil svojej konkurencií vydať ich aplikácie na ich obchod App Store. Stále sa prikláňajú k svojej vlastnej izolácií a tým pádom poškodzujú Microsoft a neumožňujú im vydať ich xCloud beta aplikáciu pre ich zariadenia Apple.

- Reklama -

Xbox má v tomto ale otvorenejšiu myseľ aj vďaka Philovi Spencerovi, ktorý, keď príde reč o hraní medzi platformami, argumentuje slovami: “Hranie je o zábave a komunite” a “Hranie je väčšie ako ktorékoľvek zariadenie”. Dôkazom jeho tvrdenia je aj fakt, že mnoho značiek, ktoré patria výhradne Microsoftu, je možné hrať aj na iných zariadeniach. Dokonca u ich najväčšieho rivala – PlayStationu. Takým titulom je už napríklad aj Minecraft v PlayStation edícii.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Rockstar Games to však nie je nič nevídané. Aj Grand Theft Auto 5 prišlo do Xbox Game Passu v januári a ohrialo sa iba štyri mesiace. Takmer rovnaký čas sa naplnil aj pre Red […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x