Xbox potvrdzuje ďalšie zvýšenie ceny služby Game Pass

Mário Gurský Mário Gurský

Spoločnosť Xbox potvrdila podrobnosti o ďalšom zvýšení ceny služby Game Pass. Na stránke s najčastejšími otázkami na webovej stránke podpory Xboxu sa potvrdzuje, že zvýšenie cien vstúpi do platnosti pre nových predplatiteľov 10. júla a pre existujúcich predplatiteľov 12. septembra.

Cena Xbox Game Pass Ultimate, vlajkovej lode spoločnosti v oblasti predplatených hier, sa u nás zvyšuje zo 14,99 na 17,99 € mesačne, zatiaľ čo úroveň PC Game Pass sa zvyšuje z 9,99 na 11,99 € mesačne. Ročná služba Xbox Core sa zvyšuje z 59,99 na 69,99 €. Tu je kompletný zoznam zmien cien pre jednotlivé krajiny.

- Reklama -

Pozoruhodné je, že konzolová úroveň Game Pass sa nahrádza novou úrovňou Standard, ktorá nebude zahŕňať žiadne vydania z prvého dňa. Všetky úrovne predplatného predtým zahŕňali určité vydania pre Xbox v deň ich uvedenia na trh, ale nová možnosť Standard túto výhodu predplatiteľom neposkytne. Táto nová úroveň bude pre nových predplatiteľov spustená „v najbližších mesiacoch“ a v USA bude stáť 15 USD. Xbox tvrdí, že existujúci predplatitelia úrovne Console si budú môcť ponechať svoje plány bez akýchkoľvek zmien.

Formulácia je tu trochu nejasná, ale Xbox hovorí, že „niektoré hry, ktoré budú k dispozícii v rámci služby Xbox Game Pass Ultimate v prvý deň, nebudú okamžite k dispozícii v rámci služby Xbox Game Pass Standard a môžu byť do knižnice pridané v budúcnosti,“ čo zrejme naznačuje, že len niektoré hry, ktoré sa objavia v prvý deň služby Game Pass Ultimate, budú z úrovne Standard vylúčené a možno pridané neskôr.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x