Xbox Series S ponúkne len 364 GB voľného miesta

Jozef Beke Jozef Beke

Nie veľmi príjemná správa prichádza od Microsoftu, respektíve od ľudí, ktorí už mali možnosť vyskúšať nový Xbox Series S. Veľkosť úložného priestoru totiž nebude žiadna sláva. Nepotešia sa najmä hráči, ktorí nemajú tak rýchly internet aby si hry mohli mazať a znova sťahovať na dennej báze.

Xbox Series S podľa únikov na sociálnej sieti Reddit, bude mať iba 364 GB voľného priestoru na hry. Ostatnú pamäť zaberie Microsoft svojím operačným systémom a vlastnými vecami. Čo predstavuje zhruba 148 GB. Ak si to prerátame napríklad pravítkom Call of Duty, tak si budete môcť stiahnuť a zahrať len dva posledné diely.

- Reklama -

Podobné správy sme mohli vidieť už dávnejšie, ale až teraz sa ukazujú ako pravdivé. Oproti tomu Playstation 5 ponúkne 664 GB úložného priestoru. Xbox Series X manažuje svoju pamäť o čosi lepšie a hráč bude mať k dispozícii 802 GB. Pamäť bude dostupná ako na hry, tak aj na multimediálny obsah.

Než ale odvrhnete lacnejšiu variantu novej konzoly Xbox, hry inštalované na túto platformu budú vyžadovať o 30% menej pamäte, než “klasické” verzie. Ako sám Microsoft uvádza, je to spôsobené neschopnosťou prehrávať hry v 4K rozlíšení. Aj tak sa však ponúka otázka, či nie je na mieste poskytnúť nejaké dodatočné, externé úložisko.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x