Zoznam zatiaľ najlepšie hodnotených hier za rok 2020

Michal Frajkor Michal Frajkor

Herný rok 2020 ešte síce nie je na konci, no už teraz môžeme bez obáv hovoriť o úspechu. Samozrejme, aspoň čo sa týka hier. Videli sme množstvo skvelých hier, ktoré počas roka vyšli, no aj veľa nepodarkov. Tými sa však v tomto článku zaoberať nebudeme. Naopak, pripravili sme si pre vás zoznam desiatich, zatiaľ najlepšie hodnotených hier za rok 2020.

Údaje pochádzajú zo stránky MetaCritic a pozreli sme sa len na hry, ktoré vyšli v tomto roku a majú to najvyššie hodnotenie zo všetkých. Či už ide o hodnotenie kritikov, alebo užívateľov. Pri každej hre uvidíte, aké hodnotenie má hra v čase písania tohto článku a na aké platformy je dostupná.

10. Animal Crossing: New Horizons

Platformy: Switch
Hodnotenie: 90

V čase keď na svete zúri pandémia a väčšina z nás musí veľkú časť dňa stráviť doma, Animal Crossing: New Horizons nemohol ani prísť v lepšom čase. Ponúka hráčom ich vlastný svet a akúsi úľavu od stresu. Ak hru skúsite, čoskoro zistíte, že je takmer nemožné prestať ju hrať. Od vydania sa Nintendo o hru pravidelne stará a dostala už množstvo dodatočného obsahu. V hre nájdete aj množstvo aktivít, ktoré by sme len ťažko mohli menovať v jednom článku. Vyberie si skrátka každý a ak máte Switch, mali by ste v svojej zbierke mať aj tento titul.

9. F1 2020

Platformy: PC, Xbox One, PS4, Stadia
Hodnotenie: 91

Aj reálna Formula 1 zažíva ťažké obdobie. Kvôli pandémii boli niektoré preteky zrušené, niektoré odložené. Aj preto prišla hra F1 2020 v pravý čas pre fanúšikov, ktorí si bez Formuly svoj rok nevedia predstaviť. Prečítať si môžete aj našu recenziu, v ktorej sme vyzdvihli, že ide stále o najlepší závodný simulátor formúl, aký je k dispozícii. Ak ste fanúšikom a hľadáte odreagovanie pri rýchlych monopostoch, F1 2020 by určite nemal chýbať vo vašej zbierke. O kvalite hry hovoria aj hodnotenia.

8. Crusader Kings III

Platformy: PC
Hodnotenie: 91

Paradox Development Studio nám tento rok prinieslo skvelý titul, ktorý nemôže chýbať v našom zozname. Nie len kvôli skvelým hodnoteniam, ale kvôli tomu, prečo si vôbec takéto hodnotenia hra zaslúžila. Ide o plnohodnotné pokračovanie jednej z najlepších strategických hier, aké boli kedy vytvorené. Pokračovanie sa štúdiu vydarilo a vďaka skvelému spracovaniu a hrateľnosti si odniesla tie najvyššie hodnotenia. Na čo ešte čakáte? Hor sa do boja!

7. Spelunky 2

Platformy: PC, PS4
Hodnotenie: 91

Hra Spelunky 2 sa neocitla v našom zozname náhodou. Ponúka náhodne generované levely a výzvy, ktoré z predchádzajúceho dielu urobili už hernú klasiku. Hrateľnosť si užijú ako starí hráči klasických hier, tak aj nováčikovia v tomto žánri. V hre sa ocitáte na Mesiaci a riešením hlavolamov, šikovnými pohybmi a ničením nepriateľov sa snažíte odhaliť tajomstvo vašej zmiznutej rodiny. Ak popri vašom dobrodružstve narazíte na poklad, vedzte, že ste splnili jednu z mnohých úloh, ktoré od vás hra vyžaduje.

6. Microsoft Flight Simulator

Platformy: PC
Hodnotenie: 91

Hra, o ktorej ste určite tento rok už počuli. Ak nie, úspešne ste sa vyhýbali herným stránkam niekoľko týždňov, či mesiacov. Písalo sa o nej totiž všade ešte dlho predtým, než vôbec vyšla. V podstate od svojho ohlásenia vzbudzovala hra očakávania a otázky. Po vydaní sa ukázalo, že to Microsoft s hrou myslel vážne a nie je to len obyčajný titul, ktorý vydrží rok či dva. Microsoft plánuje dlhodobú podporu o čom hovoria aj rôzne technológie, ktoré sú v hre použité. Reálne počasie, áno, presne také isté, ako je práve namieste nad ktorým letíte. Reálne pamiatky a prírodné úkazy. Ľahko pri nich zabudnete, že vlastne musíte pilotovať lietadlo. Či už ste fanúšik lietadiel, alebo sa chcete len pokochať krajinou z vtáčej perspektívy, Microsoft Flight Simulator je to pravé pre vás. A ak nie, máme pre vás aj špeciálny článok o ďalších simulátoroch lietania.

5. Hades

Platformy: PC, Switch
Hodnotenie: 93

Klasický titul v štýle hack-and-slash, ktorý pobaví každého priaznivca tohto žánru. Hra navyše ponúkne skvelú a návykovú hrateľnosť, akčné súboje, zaujímavý loot a navyše prepracovaný príbeh, ktorý vás zaujme. Množstvo recenzií hru označuje ako titul, ktorý jednoducho musíte vyskúšať a neprestane vás baviť. To, či je to pravda, budete ale musieť zistiť sami, na vlastnej koži. Štúdio SuperGiant Games, aj keď možno niekomu neznáme, opäť dokazuje, že hry jednoducho vedia robiť.

4. Ori and the Will of the Wisps

Platformy: PC, Xbox One, Switch
Hodnotenie: 93

Od tvorcov hry Ori and the Blind Forest, čo je prvý diel tohto titulu, prichádza aj očakávane pokračovanie. Hra si získala fanúšikov najmä príbehom a peknou grafikou. Už verzia pre PC a Xbox One si získala srdcia hráčov, no port na Switch tejto hre len pomohol. Vývojári ho zvládli bravúrne a dokázali zo hardvéru handheld konzoly získať naozaj všetko, čo dokáže ponúknuť. Vydajte sa teda na dobrodružstvo, kde vám spoločnosť bude robiť roztomilá hlavná postava Ori, skvelý soundtrack a príjemné grafické spracovanie. Ach áno, a samozrejme príbeh.

3. Half-Life: Alyx

Platformy: PC
Hodnotenie: 93

To, na čo sa niekoľko rokov dlho čakalo, konečne v roku 2020 aj prišlo. Aj keď možno v inej forme, ako by si mnohí hráči priali, ale predsa. Hovoríme, samozrejme, o novom Half-Life. Aj keď nejde o pokračovanie, ktoré by malo v názve číslicu “3”, predsa len ide o nový Half-Life. Zahrajú si ho ale len majitelia VR setov, keďže ide o titul pre virtuálnu realitu. Aj napriek tomu však Valve dokázalo, že hry stále robiť vie, aj keď ich posledný počin s názvom Artifact veľmi nevyšiel. Aby ste predbežne vedeli, čo vás čaká, hráte za postavu Alyx Vance a ste posledná nádej ľudstva na prežitie. Takže hlavne v pokoji a bez stresu.

2. The Last of Us Part II

Platformy: PS4
Hodnotenie: 93

Podobne ako v prípade Microsoft Flight Simulatoru, aj v prípade tejto hry ste si jednoducho nemohli nevšimnúť, že vyšla, ak nežijete v jaskyni. Písalo sa o nej dlho pred, počas, aj po vydaní. Zaujímavosťou je, že titul je takpovediac kontroverzný. Hráči hre vyčítali najmä príbeh, ktorý sa sústredil okolo LGBT tematiky. Hra si prešla peklom, keď mala v jednej chvíli veľmi nízke hodnotenia od užívateľov. Kritici si to ale nemysleli, hre bez výnimky udelili tie najvyššie skóre. Ak ste fanúšikom prvého The Last of Us, nesmiete vynechať ani druhé pokračovanie. Príbeh rozoberať nebudeme, každý má totiž iné preferencie. Čo sa týka technického spracovania hry, tam nemôžeme povedať inak, než že je na extrémne výbornej úrovni.

1. Persona 5 Royal

Platformy: PS4
Hodnotenie: 95

Je to tak. Aj prvá hra v našom rebríčku najlepšie hodnotených hier je exkluzivita pre konzolu PlayStation 4. Od kritikov si získala priemerné hodnotenie 95% a od užívateľov zas 83%. Robí to z nej jednoznačne najlepšie hodnotený titul do dnešného dňa. Zaujímavosťou je, že nejde o úplne nový titul. Personu 5 si totiž hráči už mali možnosť zahrať pár rokov dozadu. Je teda Persona 5 Royal pripravená ospravedlniť ďalšiu kúpu hry, ktorú ste už raz hrali? Určite áno a nenasvedčuje tomu len prvé miesto v našom rebríčku. Množstvo zmien, ktoré Persona 5 Royal do hry priniesla vám zabezpečí úplne nový pocit z hrania. Nedajte však len na naše slová, skúste si hru zahrať sami a uvidíte.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] Zoznam najlepšie hodnotených hier za tento rok, ktorý sa za pár hodín zmení na minuloročný […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x