Mythgard

Michal Frajkor Michal Frajkor

Prešiel necelý polrok od vydania kartovej hry Artifact a dnes nám na dvere klope ďalší titul z tohto žánru hier. Mythgard je zatiaľ síce ešte vo fáze vývoja, čiže hra nieje momentálne dostupná v úplne finálnej verzii, no už teraz vyzerá zaujímavo. V našom prvom pohľade na hru síce nenájdete hodnotenie hry, keďže recenzovať nedokončenú hru nie je možné, ale dozviete sa zásadné veci a naše dojmy. Možno vás dokonca presvedčíme, aby ste si ju vyskúšali, keď bude konečne dostupná.

Za touto hrou stojí štúdio Rhino Games, ktoré tvoria aj bývalí zamestnanci Blizzardu. Podľa ich slov by mala ponúkať hladký a bezproblémový cross-platformový zážitok z hrania. Pri plnom vydaní by mala byť zadarmo a mala by obsahovať okrem singleplayeru, ktorý si popíšeme nižšie, aj 1v1 alebo 2v2 multiplayer. Plán je mať v hre aj viac ako 300 unikátnych kariet a ranked režim.

- Reklama -

Vývojári tohto titulu majú ale ozajstný zmysel pre humor, ktorý každý objaví hneď po zapnutí tejto hry, kde sa vás pýtajú rôzne otázky a viaceré z možností ako odpovedať sú skôr humorné. Hra sa vás pýta aj na velikánov sveta kartových hier ako napríklad Hearthstone či Magic: The Gathering. Po tomto malom výsluchu vás hra vrhne priamo na vec.

Takou zaujímavosťou môže byť fakt,  že v tomto kartovom titule máme možnosť hrať singleplayer a tým pádom aj sledovať príbeh a porážať nepriateľské NPC, ktoré sa nám snažia skrížiť cestu a odstaviť nás. Hra je zasadená do urbanistického neopunku, takže prostredie veľmi pekne dopĺňa atmosféru hry. Postup hlavnej hrdinky je veľmi pekne zobrazený štýlom komixu čo dotvára skvelý celkový dojem, a slovami gurmána, vnára hráča hlbšie do príbehu.

Mythgard nám ponúka znovu svojský štýl hry. Aj pri tomto titule je priam nutné používať hlavu a premýšľať. Táto kartová hra ponúka novú mechaniku a to je možnosť obetovať karty za účelom získania many, za ktorú môžete karty vyvolávať. V praxi to znamená, že si musíte naozaj premyslieť čo a ako sa oplatí spraviť a obetovať, nakoľko je naozaj podstatným faktorom si veľmi dobre premyslieť, čo je hodné obetovania v prospech ďalšieho kola. Je to naozaj veľmi zaujímavá mechanika, ktorá prináša nový uhol pohľadu v kartových hrách a zároveň prináša niečo nové, čo nevidieť v každej takejto hre. Závan príjemnej novoty a originálnosti, ktorá je potrebná v tak silnej konkurencii. Hra je tiež založená na pozícii kariet, čiže je potrebná orientácia v priestore a taktické premýšľanie čo a ako. Samozrejme aj to, kam sa postaviť, tak aby to bolo čo najvýhodnejšou voľbou a solídnym taktickým rozhodnutím.

- Reklama -

Avšak graficky sa nám hra až tak nepáčila. Áno je pravda že komixové spracovanie príbehu je naozaj takým nežným a príjemným pohladením po duši, no grafika priamo v hre či na stole nieje tým pravým herným zážitkom a má rôzne medzery. Nakoľko je hra v predbežnom prístupe a stále sa vyvíja, všetko sa dá ešte zmeniť alebo vylepšiť. Navyše pri kartových hrách grafika nieje tým podstatným a rozhodujúcim elementom, na ktorý sa nedá dopustiť. Hudba bola celkom príjemným spestrením a podľa nás krásne dotvára atmosféru. Väčšinu času sa však aj tak budete sústrediť na taktizovanie a vymýšľanie stratégie. Grafiku a možno ani hudbu si až tak všímať nebudete.

Hru nájdeme na platforme Steam, zatiaľ však ale nieje ešte dostupná a teda si ju nemôžete vyskúšať. Túto možnosť by ste však mali dostať už čoskoro. Za hru vďačíme spoločnosti EVOLVE PR.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x