Súhrn druhej prezentácie o Cyberpunk 2077

Michal Frajkor Michal Frajkor

Prezentácia Night City Wire mala dnes svoje druhé pokračovanie. Ak ste náhodou nevedeli, že sa vôbec niečo také vysiela, alebo si chcete len pripomenúť prvý diel, môžete si prečítať náš predchádzajúci článok. V ňom sme zhrnuli všetko podstatné a rovnako to urobíme aj v tomto článku.

Už v predstihu nás vývojári z CD Projekt Red informovali, že v druhej časti Night City Wire sa pozrieme na rôzne “životné cesty”, ktorými sa so svojou postavou môžete vydať. Rovnako tak nám sľúbili pohľad na nové typy zbraní.

Na začiatok nás opäť uvítala Hollie Bennet zo štúdia a zoznámila nás s tým, na čo sa môžeme tešiť. Nasledovala ukážka takzvaných životných ciest, teda pozadia, z ktorého vaša postava pochádza. Na výber budú podľa videa tri: Nomad, Street Kid a Corpo. Ku každej z nich sme mali možnosť vidieť krátku ukážku, ktorú si môžete pozrieť nižšie.

Všetky tri životné cesty poskytnú isté výhody (a eventuálne aj nevýhody) počas celej hry, takže na vašom rozhodnutí bude záležať. Ako príklad nám vývojári predstavili jednu misiu, v ktorej sme v závislosti od našej životnej cesty mali možnosť vybrať rôzne možnosti v dialógoch, ktoré sa líšia podľa toho, akú cestu ste si vybrali na začiatku.

V ďalšej časti prezentácie sa vývojári venovali hudbe, ktorú označili za podstatnú časť hry. V krátkom videu sa nám predstavila hudobná skupina Refused. Rozprávali o svojej ceste, o tom ako sa dostali k hre a ako sa kvôli Cyberpunku “premenovali” na Samurai. Pod týmto menom totiž budú vystupovať v hre. Tri piesne od tejto kapely sú dostupné aj na streamovacích platformách, ako napríklad Spotify.

Nepochybne najzaujímavejšou časťou celej prezentácie boli ukážky rôznych zbraní, ktoré budeme môcť v hre používať. K tomuto naozaj netreba žiadne slová a lepšie je si ich pozrieť v akcii. Napríklad vo videu nižšie.

Zbrane sa v hre budú deliť do troch skupín: Power, Tech a Smart. Každá z nich má svoje prednosti., Napríklad Smart zbrane používajú šikovné projektily, ktoré si dokážu svoj cieľ nájsť napríklad aj za rohom. Power zbrane budú, ako už názov napovedá, silnejšie a dokážu preraziť rôzne povrchy a prekážky, za ktorými sa napríklad ukrýva nepriateľ.

Zbrane sa v hre budú nachádzať v podstate všade, môžeme si ich kúpiť napríklad obchodoch, získať od nepriateľov alebo nájsť v hernom svete. Keďže Cyberpunk 2077 je RPG hra, kvalita zbraní sa bude líšiť od obyčajných po legendárne. Tie najsilnejšie bude možne získať z nepriateľov. Vývojári však upozorňujú aj na morálnu stránku hry, keďže sa budeme musieť rozhodnúť či postavu zabijeme kvôli jej zbrani, alebo ju necháme žiť, pretože sme si ju napríklad obľúbili.

Ďalšia epizóda Night City Wire je potvrdená, ale tak ako minule, zatiaľ bez presného dátumu.

Zdroj: Night City Wire

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x