Sega oznámila Sonic Superstars

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Po akcii v otvorenej zóne v hre Sonic Frontiers sa modrý ježko vracia k svojim koreňom v hre Sonic Superstars, úplne novej 2D plošinovke. Tá navyše dorazí ešte tento rok.

Sonic Superstars, ktorý bol odhalený na Summer Game Fest 2023, sa objaví na PlayStation 5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch a PC na jeseň tohto roka. A – na rozdiel od ostatných 2D plošinoviek Sonic Mania a Sonic Origins – fanúšikovia nebudú musieť čakať na fyzické vydanie, pretože hra sa dočká digitálneho aj fyzického vydania súčasne. Zároveň ide o prvú plnohodnotnú 2D Sonic hru za veľmi dlhú dobu s cenou okolo 60 €.

- Reklama -

Sonic Superstars však nie je priamym pokračovaním hry Sonic Mania z roku 2017. Je to nová variácia na sidescrollingového Sonica s 3D grafikou a podporou lokálneho multiplayeru pre štyroch hráčov počas celej kampane.

Hráči si môžu vybrať medzi Sonicom, Tailsom, Knucklesom a Amy Rose, ktorí sa postavia Dr. Eggmanovi a vracajúcemu sa klasickému nepriateľovi Fangovi. Dlhoroční fanúšikovia Sonica si Fanga pamätajú z jeho pôvodnej úlohy v hre Sonic the Hedgehog: V hre Sonic the Fighters sa objavil ako hrateľná postava z hry Triple Trouble pre Sega Game Gear a neskôr aj z hry Sonic the Fighters.

Sonic Superstars sa bude odohrávať na ostrovoch North Star Islands, ktoré hostia doteraz nevidené prostredia a úrovne. Spoločnosť Sega tiež naznačila novú úlohu smaragdov Chaos v hre Sonic Superstars. Namiesto zbierania všetkých siedmich, aby sa z nich stal Super Sonic, bude každý jednotlivý smaragd obsahovať svoju vlastnú jedinečnú smaragdovú silu. Niektoré príklady zahŕňajú vytváranie vlastných klonov a lezenie po vodopádoch.

- Reklama -

Aj napriek všetkým týmto zmenám spoločnosť Sega tvrdí, že Sonicove pohyby, fyzika a ovládanie budú pre starších fanúšikov Sonica známe. Na základe toho sa teda zdá, že fanúšikovia sa nemusia obávať ďalšej situácie v Sonic the Hedgehog 4.

Sonic Superstars nie je jediná hra, na ktorú sa fanúšikovia v roku 2023 tešia, pretože hráči Sonic Frontiers stále čakajú na nový príbehový obsah naplánovaný niekedy na koniec tohto roka.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -