A Plague Tale 3 môže už byť vo vývoji. Naznačujú to nové pracovné ponuky Asobo Studio

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Úspešná séria A Plague Tale od vývojárov z Asobo Studio je tu s nami od roku 2019. Hoci je to skoro neuveriteľné, bolo tomu práve v tom roku, keď vyšiel jej prvý diel s podtitulom Innocence, len aby o tri roky neskôr – teda vlani – vyšiel jej nástupca s podtitulom Requiem. Tentokrát sa však nebavíme o minulosti, ale o tom, čo príde ďalej.

Nové ponuky práce totiž v rámci Asobo ukazujú, že tím zrejme ďalej pracuje na sérii. Podľa nových úsudkov je tak pokojne možné, že kutí ďalší diel, alebo aspoň príbehové rozšírenie toho druhého.

- Reklama -

Informácie vychádzajú z oficiálneho profilu siete LinkedIn, kde štúdio zverejnilo nový obrázok všetkých aktuálne otvorených pracovných miest, ktoré teraz zapĺňa. Niektoré z nich pritom zaujali svojim rozšíreným popisom. Ako sa totiž môžete presvedčiť sami, všetky tieto pozície majú na konci pridanú zátvorku, ktorá jasne upresňuje, do akého interného tímu budú kandidáti zaradení.

Na väčšine týchto pozícií takto nájdete “Flight Sim” ako odkaz toho, že tím pracuje na novo oznámenom Microsoft Flight Simulator 2024 – čiže novom diele série. Nie vždy je však použitá práve táto skratka, čo vedie k uvedenému zamysleniu. U niektorých miest sa objaví napr. pomenovanie „Plague Team“, čo zrejme hovorí, že séria A Plague Tale nemusí byť na konci.

Táto zmienka konkrétne zahŕňa štyri vyššie zvýraznené pozície, ktoré sú spolu kritické pre uskutočnenie akéhokoľvek vývoja. S ohľadom na to je však potrebné povedať, že nemusí ísť o A Plague Tale. V októbri minulého roka totiž riaditeľ vývoja Requiem s uvedením hry dostal otázku:

- Reklama -

„Považujete vydanie Requiem za uzavretú knihu, alebo len za ďalšiu dokončenú kapitolu sveta A Plague Tale?“ Nato odpovedal: „Myslím, že zatiaľ je to koniec. Ale ako sa hovorí, dvere nie sú nikdy tak úplne zatvorené, takže uvidíme, ako to hráči prijmú. Chceme vidieť ich reakcie, než sa k niečomu rozhodneme. Oni riadia našu produkciu, a ak sa im nebude niečo páčiť, musíme urobiť niečo iné,“ povedal Kevin.

Ako to nakoniec bude ukáže len čas. Samozrejme vás o novinkách aj v tejto sérii budeme informovať.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -