Activision chce všetky svoje herné série priniesť na mobily

Michal Frajkor Michal Frajkor

Ešte v roku 2019 sa spoločnosť Activision vyjadrila, že chce vydávať viac hier pre mobilné telefóny a do úvahy prichádzajú všetky herné série, ktoré spoločnosť má. Tento rok svoj názor posúva ešte ďalej a hovorí, že v pláne je vydať každú jednu franšízu na mobil “postupom času”.

Prezident spoločnosti Activision, Daniel Alegre, to prezradil počas poslednej správy pre investorov. Podľa jeho slov chce Activision priniesť svoje hry čo najširšiemu publiku, akému to bude možné. Takzvaný mobilný gaming je kritická súčasť tohto plánu. “Musíme sa uistiť, že naše hry sprístupníme na miliardy mobilných telefónov, ktoré sú dostupné,” hovorí Alegre.

- Reklama -

“Je to momentálne naša najväčšia šanca a pravidelne investujeme, aby sme naše hry mohli časom vidieť aj na mobilných zariadeniach. Je to pre nás naozaj, naozaj dôležité.” Alegre hovorí, že zdroje Activision Blizzard nie sú nekonečné a sústrediť sa chcú tam, kde je najväčšia šanca na úspech. Jedným z najväčších úspechov na poli mobilného hrania je nepochybne hra Call of Duty Mobile. Stiahlo si ju už vyše 300 miliónov hráčov po celom svete iba za jeden rok od vydania.

Nehovoriac o tom, že na mikrotransakciách zarobil Activision Blizzard miliardy dolárov a to iba za 3 mesiace. Podstatnou súčasťou tohto zárobku boli aj nákupy v hre Call of Duty Mobile. Ďalším faktom je, že spoločnosť vlastní aj štúdio King Digital, ktoré stojí za úspešnou hrou Candy Crush Saga. S mobilnými hrami teda majú bohaté skúsenosti

Väčšina z mobilných hier Activisionu je free-to-play a zarábajú najmä vďaka mikrotransakciám. Najnovším mobilným titulom od tohto vydavateľa by mali byť hry Crash: On The Run, čo je mobilná verzia Crasha Bandicoota a vyjsť by mala v roku 2021. Chystá sa aj Diablo pre mobily s názvom Diablo Immortal.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x