Activision zarobil na mikrotransakciách miliardy len za tri mesiace

Michal Frajkor Michal Frajkor

Spoločnosť Activision Blizzard zverejnila svoje finančné výsledky za obdobie júl až september. Podľa nich môžeme súdiť, že to boli pre vydavateľa veľmi úspešné tri mesiace. Jedna časť príjmov spoločnosti si viedla až nadmieru dobre – všetkými milované mikrotransakcie.

Z dostuponých informácií vieme, že za tieto tri mesiace si spoločnosť iba z mikrotransakcií prilepšila o 1,2 miliardy dolárov. To je drastický nárast až o 69 percent, oproti rovnakému obdobiu minulý rok. Vtedy Activision zarobil “iba” 709 milíónov. S veľkou pravdepodobnosťou v lepších výsledkoch zohrala rolu aj globálna pandémia, keďže hráči trávia viac času doma a tým pádom sa viac aj hrajú.

- Reklama -

Mikrotransakcie sú pre Activision Blizzard kľúčovým biznisom. Podľa zverejnenej správy zarobila spoločnosť za tieto tri mesiace dohromady 1.95 miliardy dolárov, takže spomínané 1,2 miliardy je viac než polovica celkových zárobkov. Najviac zarobila spoločnosti séria Call of Duty, ktorá mala v mikrotransakciách najvyššie zárobky. Či už ide o klasický Modern Warfare multiplayer, alebo o battle-royale hru Warzone.

Okrem toho spoločnosť oznámila, že predaje Modern Warfare v prvom roku po vydaní sú najlepšie zo všetkých hier zo série Call of Duty. Dve tretiny všetkých zakúpených kópií boli digitálne verzie. Netreba zabúdať aj na štúdio King, tvorcov populárnej hry Candy Crush Saga, ktorá taktiež každý rok generuje vyšší zisk. Presné čísla však uvedené neboli.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x