Šéf PlayStation, Jim Ryan, prezradil, že PS2 sa celosvetovo predalo 160 miliónov kusov

Mário Gurský Mário Gurský

Prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Sony Interactive Entertainment (SIE) Jim Ryan potvrdil, že predaj systému PlayStation 2 dosiahol celosvetovo neuveriteľných 160 miliónov predaných kusov.

Šéf herného priemyslu, ktorý čoskoro odíde do dôchodku, ponúkol aktualizovaný údaj počas rozhovoru v nedávnej epizóde oficiálneho podcastu PlayStation. V rozhovore sa venoval svojmu pôsobeniu v spoločnosti Sony a zároveň hovoril o smerovaní spoločnosti do budúcnosti.

- Reklama -

Na otázku, čo mu pripomínajú roky 2000, Ryan odpovedal: „Roky 2000? To by bolo, povedal by som, 160 miliónov, čo je počet PS2, ktoré sme predali. To je vrchol.“

Podľa poslednej aktualizácie predaja PlayStation 2 sa druhej domácej konzoly od spoločnosti Sony predalo 159 miliónov kusov. Spoločnosť Sony oficiálne oznámila, že v roku 2011 sa predalo 150 miliónov kusov, ale zariadenie sa vyrábalo ešte ďalšie dva roky. Analytik spoločnosti Niko Partners Daniel Ahmad neskôr uviedol, že predaj sa nakoniec do marca 2012 zvýšil na 155,1 milióna.

„Vo fiškálnom roku končiacom sa v marci 2013 bolo dodaných celkovo 16,5 milióna kusov PS3 a PS2,“ uviedol Ahmad v roku 2018. „V tomto období sa ešte stále dodávala PS2, takže nám chýba informácia, koľko kusov bolo PS2 a koľko PS3. Ak použijete 80 miliónov predaných kusov PS3 v oznámeniach ako vodítko, môžete pracovať spätne a nakoniec prísť na to, že PS2 [predaj od marca 2012 do konca jej výroby] musel byť takmer 4 milióny.“

- Reklama -

PlayStation 2 už dlho dominuje zoznamu najpredávanejších konzol všetkých čias. So 160 miliónmi predaných kusov je jej ďalším najbližším herným zariadením Nintendo DS so 154,02 miliónmi predaných kusov. Za ním nasleduje Nintendo Switch so 139,36 miliónmi predaných kusov. Na treťom mieste sa nachádza opäť konzola z dielne Nintendo a to konkrétne Switch so 139,36 miliónmi predaných kusov. Hoci sa povráva, že sa to čoskoro zmení, nedá sa povedať, aké budú čísla Switchu na konci jeho životného cyklu.

Pokiaľ ide o Ryana, jeho pôsobenie v PlayStation sa skončí už o dva dni. Od 1. apríla, teda od tohto pondelka, už oficiálne nebude pracovať pre spoločnosť SIE a v ten istý deň ho na poste dočasného generálneho riaditeľa nahradí Hiroki Totoki. Táto zmena znamená koniec jeho 30-ročného pôsobenia v PlayStation, takže nebolo prekvapením, že sa mu poklonili aj ďalšie osobnosti, ako napríklad Phil Spencer z Xboxu.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x