Ako bude vyzerať kariéra v EA Sports FC 24?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Vývojári z EA Sports vydávajú pred oficiálnym uvedením nového ročníka ich futbalového simulátora FC 24 rôzne dlhé upútavky, ktoré nazývajú „Deep Dive“. V jednom z posledných takýchto vývojárskych denníkov sa dozvedáme o novinkách v režime kariéry.

Trénerská kariéra

Prvá ide na pretras trénerská kariéra. Zostáva možnosť vybrať si skutočného existujúceho kouča, poprípade vytvoriť si nového. Zároveň pribudlo niekoľko doposiaľ nevidených naskenovaných tvárí trénerov, ako napríklad Massimiliano Allegri. Zároveň by malo doraziť mnoho nových animácií.

- Reklama -

Vývojári tiež vylepšili systém taktík, pribudli obľúbené metódy ako „Autobus v obrane“ alebo „Tiki Taka“. Zároveň je dôležitý tréning. Pokiaľ budete chcieť svoj tím potrénovať v útočných situáciách, alebo naopak v bránení štandardiek, budete na to musieť najať konkrétneho trénera. Rovnako ako ste teda doteraz najímali skautov, budete najímať trénerov.

Samotný tréning je potom rozdelený ešte na predzápasový report a predzápasový tréning. Od svojho tímu si totiž môžete pred každým zápasom nechať vypracovať štúdiu súpera, akých má kvalitných hráčov, akú používa taktiku – a tiež si nechať poradiť, akú taktiku by ste mali zvoliť vy.

V predzápasových tréningoch si môžete nacvičiť signály, ktoré potom hráči skutočne prenesú do zápasu. EA hovorí o tom, že tieto špecifické tréningy môžu úplne zmeniť priebeh zápasu.

- Reklama -

Potom sú tu maličkosti, ako upravený režim simulácie. Pokiaľ nechcete zápas hrať za svojich hráčov, jednoducho kliknete na simuláciu a môžete si vybrať z nových 3D pohľadov, ako napríklad pohľad z tribúny, poprípade pohľad priamo z trénerskej lavičky.

Hráčska kariéra

Čo sa týka hráčskej kariéry, tu je asi najväčšou novinkou možnosť formovať svojho futbalistu do určitých herných štýlov. Môžete byť skôr chladnokrvný zakončovateľ ako Haaland, alebo skôr mysliteľ, ktorý vymýšľa prihrávky a podporuje svoj tím zozadu.

Do oboch režimov vraj EA schovalo aj nové animácie osláv s trofejami, napríklad obligátny autobus v centre mesta, kde si hráči podávajú pohár, poprípade obligátne udeľovanie hráčskych a trénerských cien na konci každej sezóny; vrátane licencie na Ballon d’Or.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -