Ako si zahrať GTA 5 na mobiloch s Androidom

Michal Frajkor Michal Frajkor

Grand Theft Auto 5 je nepochybne vlajková loď celej série a aj po niekoľkých rokoch si stále drží početnú hráčsku základňu. Je to taktiež jedna z mála hier, ktorá vyjde až na tri rôzne generácie konzol, keďže pôvodne bola vydaná už na PS3 a Xbox 360. Jediným problémom je, že neexistuje oficiálna verzia pre mobilné zariadenia. Jeden spôsob ale existuje. S našim jednoduchým návodom to však môžete vyskúšať a zahrať si tak GTA 5 na mobile s Androidom.

Budete k tomu potrebovať len mobilný telefón so systémom Android, samozrejme samotnú hru a Steam. Využijeme službu Steam Link, ktorá nám umožní “preniesť” hru z počítaču na obrazovku mobilného telefónu. Nutnosťou je aj dostatočne rýchly internet, aby ste si hranie hry aj užili.

- Reklama -

Steam Link je k dispozícii už nejaký ten čas a umožňuje presne to, o čo sa v tomto návode budeme snažiť. Preniesť obraz z počítaču na mobilné zariadenie. Samozrejme s tým, že hru budete na mobile aj ovládať.

Krok 1.

Stiahnite si aplikáciu Steam Link z obchodu Google Play, alebo kliknite na tento odkaz, ktorý vás na aplikáciu presmeruje (odkaz sa otvára na novej karte). Po nainštalovaní ju otvorte. Máte možnosť pripojiť si vlastný ovládač, alebo používať ovládanie dotykom. V našom prípade sme zvolili dotykové ovládanie.

Krok 2.

Uistite sa, že ste na mobile pripojený k rovnakej sieti, ako aj váš počítač. Následne kliknite na váš počítač, ako je zobrazené na obrázku nižšie. Názov vášho počítaču bude, samozrejme, iný.

- Reklama -

Krok 3.

Na mobile sa vám zobrazí štvormiestny kód, ktorý budete musieť zadať na počítači.

Tento kód zadajte do okna, ktoré sa vám otvorilo na vašom počítači, tak, ako je na obrázku nižšie.

Krok 4.

Po úspešnom spárovaní by ste mali vidieť niekoľko informácií o pripojení a veľké tlačídlo “Start Playing”, na ktoré kliknete.

Ak na konci vidíte obrazovku, ako na obrázku nižšie, máte vyhraté a môžete začať hrať. Zo svojej knižnice si vyberte GTA 5 a kliknite na “Play”. Hra by sa mala spustiť a vy sa môžete hrať na svojom mobile.

Je dôležité poznamenať, že hra musí bežať na obrazovke vášho počítaču, aby ste ju mohli hrať aj na mobile. Toto je momentálne jediný spôsob, ako hrať GTA 5 na mobilnom zariadení. Upozorňujeme, že oficiálny port na Android alebo iOS neexistuje. Preto neexistuje žiadna aplikácia ani .apk súbor s GTA 5 a nemali by ste si žiadny sťahovať. Je viac než pravdepodobné, že pôjde o škodlivú aplikáciu.

V prípade, ak nemáte GTA 5 na Steame, pridajte si ho tam ako aplikáciu, ktorá pochádza mimo služby Steam. Nájdete to v Horné menu > Games > Add a Non-Steam Game to My Library.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x