Alan Wake 2 dostáva odklad. Chce sa vyhnúť konkurencii

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Prirodzená súčasť života takmer každej modernej hry, ktorej na uľahčenie hovoríme „odklad“, konečne stretla aj druhého Alana Wakea. Síce sa jedná z nášho pohľadu len o desať dní, kedy budeme môcť čakať s ďalšími vychádzajúcimi hrami, ale aj tak ide o odklad.

Novo teda hra nevyjde 17. októbra, ale 27. októbra. Dôvodom je pritom práve prebytok hier. Na začiatku mesiaca október ich tam je jednoducho príliš.

- Reklama -

„Október je [tohto roku] úžasný mesiac na vydávanie hier a my dúfame, že táto zmena dátumu poskytne všetkým hráčom viac priestoru pre ich obľúbené hry,“ uviedlo Remedy pri oznámení 10-dňového odkladu svojho titulu. Pred potvrdeným predvedením hry na Gamescome taktiež dodalo: „Nemôžeme sa dočkať, až vám budúci týždeň ukážeme, čo naša obľúbená novinka v Dark Place skrýva. Ďakujeme za vašu trpezlivosť!“

To, o čom Remedy takto hovorí, keď uvádza, že nám hráčom dopraje viac času na iné hry, má svoje reálne opodstatnenie. Október je tentokrát naozaj nebývalý, a to je myslené vo všetkých ohľadoch. Sú tu hry veľké aj malé, kedy aktuálny plán mesiaca vyzerá s uvedením dní napríklad takto:

Assassin Creed Mirage (5.), Detective Pikachu Returns (6.), Forza Motorsport (10.), Lords of the Fallen (13.), Endless Dungeon (17.), Super Mario Bros. Wonder (20.), Marvel’s Spider-Man 2 (20.), Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 (24.), Cities Skylines (24.), Alone in the Dark (25.) alebo Total War: Pharaoh (zatiaľ bez presného dňa).

- Reklama -

Zaujímavé je, že nemálo naplnené je to aj na september, aj keď už o niečo menej. Len z tých najväčších hier tu môžeme zo začiatku mesiaca vytiahnuť teraz dokončený Starfield a PS5 verziu Baldur’s Gate 3 (obe vydané 6.), kedy najväčší príval príde až v druhej polovici mesiaca. Vtedy dôjde napríklad na The Crew Motorfest (14.), Lies of P (19.), Mortal Kombat 1 (19.), Witchfire (20.), PayDay 3 (21.) či Cyberpunk 2077: Phantom Liberty (26.).

V tomto prípade má ale Alan pochopiteľne nespornú výhodu, a to nie iba jednu. Nielenže s novým dátumom dokáže totiž stále predchádzať obom titánom zo začiatku septembra, ale sám o sebe taktiež využil skvelú dobu, kedy prísť. Vďaka tomu, že sa rovnako ako jeho predchodca stále radí k hrám s hororovou atmosférou, môže s novým dátumom totiž o niečo viac ťažiť z Halloweenu (31. októbra), kedy vychádza len štyri dni od neho.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -