Among Us tipy: Ako a čo najlepšie hrať za Zradcu

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Pred nejakým časom sme vám priniesli rozsiahly článok zameraný na hru Among Us. V ňom sme vám ponúkli zopár tipov, ktoré sa vám hodia, ak sa ocitnete na strane „Crewmate“. Teda nie ste vrahom. V tom dnešnom vám naopak poradíme, ako čo najefektívnejšie hrať na strane Impostora.

1. Naučte sa zoznam úloh čo najskôr

Niektoré pravidlá platia rovnako pre Crewmate a rovnako pre Zdradcov, takzvane Impostorov. Jedno z nich je dôležitosť poznania jednotlivých úloh. Ak sa úlohy naučíte, bude pre vás jednoduchšie hrať hru s tým, že presne budete vedieť čo ste „robili“ a kde ste to „robili“. Vaša hra by mala začať ešte pred samotným spustením hry. Všimnite si koľko taskov je zvolených, koľko je dlhých a koľko krátkych. Ak tak spravíte, odhaliť vás bude ešte náročnejšie.

- Reklama -

2. Sledujte kto sa kde nachádza

Bezduché chodenie hore dole po mape vám nepomôže. Dôležité je tiež poznať, čo robili ostatní hráči. Buďte pozorní a sledujte, čo sa deje na mape. Možno sa vám podarí zvaliť vinu na niekoho, koho ste videli vo vašej blízkosti. Rovnako vám to môže pomôcť v tom, že ak hráte desiati a vy vidíte, že siedmi sú naľavo a jeden hráč sa motá vpravo, máte ideálnu príležitosť ho zabiť.

3. Spolupracujte s druhým Impostorom

Pri hre desiatich hráčov sa väčšinou zvolí možnosť, aby boli vrahovia dvaja. V takom prípade je ideálne s druhým človekom spolupracovať. Áno, počas hry by sa nemalo medzi sebou komunikovať, ale dá sa to robiť aj bez toho. V prvom rade sa snažte o tzv. „double kill“. To znamená, že v jednom momente obaja niekoho zabijete. Sledujte čo robí ten druhý, majte na mysli jeho aj svoj cooldown. Takto budete mať väčšiu šancu uspieť. Tip na záver tohto bodu, ak vás náhodou odhalia a vyhodia, nespúšťajte v hre žiadne sabotáže. Nemôžete predsa vidieť do hlavy toho druhého. Z vlastnej skúsenosti to spôsobí viac škody ako úžitku.

4. Premyslené zabíjanie v Among Us

Máte príležitosť niekoho zabiť, tak sa toho chytíte. Jeden klik a mŕtve telo už leží na zemi. Aj to je cesta. Oveľa efektívnejšie je zabíjať premyslene. Už po jednej, dvoch hrách viete, kto je aký hráč. Niekomu to páli lepšie, inému nie. A tak sa snažte zabíjať vždy od tých „najinteligentnejších“. Vaša šanca na úspech sa zvyšuje aj premyslenými krokmi.

- Reklama -

5. S vraždami nečakajte

Krátka, ale výstižná rada. Po tom, čo vám hra umožní zabíjať, by ste nemali strácať čas a mali by ste sa pustiť rovno do práce. Prílišné čakanie sa v tomto prípade nemusí vyplatiť.

6. Využívajte sabotáže

Ako Impostor môžete hráčov rozptýliť tým, že hru začnete sabotovať. Hráči tak musia opustiť svoje úlohy a utekať na koniec mapy, aby sa zachránili. Viete ich týmto rozmiestniť, keď sa spojili v jednej miestnosti, viete si pri tomto vybudovať vlastné aliby – napr. ak pôjdete vypnúť sabotáž. Najefektívnejšie je v tomto prípade využitie vypnutia svetiel, ktoré ponorí celú mapu do tmy. V takom prípade je zabíjanie efektívnejšie, pretože sa znižuje šanca, že by vás niekto videl. Dôležité je poznať, čo jednotlivé sabotáže znamenajú, kde sa „vypínajú“, poprípade koľko ľudí je potrebných na ich vypnutie.

7. Ventilačné šachty využívajte čo najmenej

Takzvané venty sú obľúbenou možnosťou všetkých Impostorov. Vedia sa tak rýchlo presúvať medzi miestnosťami, či skryť sa v nich v prípade ohrozenia. Avšak venty vám vedia viac uškodiť ako napomôcť. Prečo? V prvom rade sa vám pri pobyte v nich prestane odpočítavať cooldown, a teda čas, kedy budete môcť opäť zabíjať. A v neposlednom rade, ak sa v nich budete zdržiavať príliš dlho, ostatným hráčom môže prísť divné, že vás v podstate nikde nevideli. Ako sa hovorí, všetko s mierou, v tomto prípade platí dvojnásobne.

8. Self-report je istá smrť

Niekoho zabijete a sami nahlásite mŕtve telo. Buď viete perfektne klamať, alebo Among Us neviete hrať. Teraz po prečítaní týchto tipov už budete. Ale späť k veci. Mŕtveho hráča, ktorého ste sami zabili, hláste iba vtedy, ak vás niekto pri vražde videl. Vtedy už niet cesty späť. Môžete to totiž zvaliť na druhého hráča. Ak budete presvedčiví, môže vám to vyjsť. Inak je self-report nezmysel.

9. Zabitie v skupine ľudí

Tento bod nás vracia opäť na začiatok, kde sme si hovorili o tom, že je dôležité poznať všetky tasky. Tie sú nastavené tak, že niektoré z nich má len jeden hráč, niektoré musia spraviť všetci. A o to ide. Všimnete si, že sú štyria, piati, hráči na jednej kope pri vás a vtedy niekoho zabijete. Všetci ostanú v šoku, ale pravdepodobne pri takomto zabití nikto nevypadne, lebo podozrenie padá rovnako na všetkých. V ďalšej časti hry si však už budete musieť dávať väčší pozor, resp. ostatní si budú dávať pozor na vás.

10. Hrajte rovnako za obe strany

Nemôžete pri hraní za crewmate všetkých obviňovať, skákať do rečí, pýtať sa otázky jednu cez druhú a pri hraní za Impostora byť ticho. Automaticky tak vzbudzujete pozornosť. Snažte sa hru hrať po celý čas rovnako, či už na jednej alebo na druhej strane. Dôležité je nájsť si v tomto pomyselnú zlatú strednú cestu.

To bolo niekoľko tipov ako hrať Among Us za Impostorov. Zďaleka to však nie sú všetky. Ak máte nejaké ďalšie, budeme radi, ak sa s nimi podelíte v komentároch. Hra je dostupná na Google Play Store zadarmo, alebo za necelé 4 eurá na digitálnej platforme Steam.

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] môžu vám pomôcť aj naše tipy. V nich sme vám prezradili ako čo najefektívnejšie hrať za Impostora a ako za […]

trackback

[…] Game Awards odniesla viacero ocenení. My sami sme pre vás pripravili tipy a triky ako hrať za Impostora alebo Crewmatea. Preto nie je žiadnym prekvapením, že hra chce rozšíriť svoje […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x