Ani muž, ani žena. Nový agent v hre Valorant je nebinárny

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Vývojári z Riot Games dlho sľubovali nového agenta, ktorý bude plniť rolu kontrolóra, ale zároveň ho možno hrať agresívne. Svoj sľub dodržali a predstavili nám Clove. Tento agent svojimi schopnosťami oslovil množstvo hráčov, komunita však vtipkuje nad vnúteným rodom.

Posledné dva prídavky do Valorantu nedopadli práve úspešne. Sentinel Deadlock a duelista Iso si nezískali toľko hráčov ako ich predchodcovia. Dokonca ani na profesionálnej scéne si domov nenašli. Lenže s Clove by mohlo kladivo konečne udrieť na klinec. Hneď po odhalení bol vidieť potenciál celého kitu a zaujal aj profíkov.

- Reklama -

Schopnosti Clove sa točia okolo konceptu „krásnej smrti“. Umieranie totiž môže byť len začiatok. Controlleri sa väčšinou snažia byť nažive čo najdlhšie, poflakovanie v zadnej línii ale nie je parketou Clove. Na využitie plného potenciálu budete musieť prijať vypočítané riziká, medzi hraním na istotu a riskovaním života je ale tenká hranica. Rovnako ako s oslovením, ktoré si u fanúšikov nenašlo patričné prijatie. Teraz ale k schopnostiam!

Ak zomriete a vaše ulti je pripravená, budete mať pár sekúnd na vzkriesenie. Aby ste však zostali nažive, musíte počas krátkej doby získať zabitie alebo asistenciu. Táto schopnosť vám môže pomôcť pokryť kľúčové oblasti po smrti alebo sa zotaviť z prehriatia.

Ďalšie na rade sú smoke-y. S vedomím, že je možné zosielať smoke-y aj po smrti, sa riskovanie zdá oveľa menej nebezpečné. Ale záleží na tom, kde zomriete, čo robí veci oveľa zaujímavejšími. Vzhľadom na to, že dosah Clove je obmedzený na blízke miesta, kde ste zomreli, nemôžete sa len držať v zadných líniách.

- Reklama -

Jednoduchá schopnosť debuffingu na boj o priestor. Najlepšie je v kombinácii so svojou ultimátkou alebo ďalšími poškodzujúcimi schopnosťami ostatných agentov (napríklad Viper Molly, alebo Raze Nade).

Rovnako ako ostatné schopnosti spočíva sila Pick-Me-Up v tom, že sa Clove ujíma súbojov, do ktorých by Contoller obvykle nemal chodiť. Z tejto schopnosti nič nezískate, pokiaľ s niekým nebojujete v rámci časového okna, takže to hráčom vysiela celkom jasnú správu, že by mali ísť s niekým bojovať. Pick-Me-Up a Meddle sú zásadné pre to dostať sa do scenárov, kde môžete efektívne využiť svoje posmrtné schopnosti.

Žiadosť o „fill“ v soloQ často znamená hranie kontrolóra. Ale niekedy jednoducho chcete bojovať. Clove je pre tých, ktorí napĺňajú vyššie dobro, ale hra nezávisí od schopnosti zostať nažive. Aj ako Controller ste predurčení prevziať 1v1 súboje. „Celkom skoro sme predpokladali, že prirodzene agresívni hráči nemajú v úlohe kontrolóra dostatok možností. Pred Clove to boli takmer všetci, ktorí mali pocit, že chcú byť agresívni,“ hovorí Penguin, herný dizajnér.

„Mnoho hráčov má pocit, že musia hrať príliš pasívne v porovnaní s inými rolami, a tak sa rozhodnú celú triedu opustiť,“ myslí si. Clove odomyká úplne nový štýl hry s kontrolórom. Namiesto toho, aby ste sa snažili prežiť a používali svoj kit na pomoc spojencom, musíte byť ochotní zomrieť pre tím. Tento nápad sa hráčom páči.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x