Apple otvoril dvere emulátorom hier na App Store

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Technologický gigant Apple vykonal aktualizáciu svojich vývojárskych smerníc, ktoré teraz umožňujú emulátory retro herných konzol na App Store, vrátane možnosti ponúkať na stiahnutie hry.

Podľa správy portálu 9to5Mac zmena pravidiel umožňuje vývojárom vytvárať a distribuovať emulátory hier na trhovisku Apple. Pred touto aktualizáciou bol emulátorový softvér na App Store zakázaný, ale vývojári hľadali alternatívne spôsoby, ako distribuovať svoje aplikácie používateľom iOS.

- Reklama -

Najnovšia zmena v pravidlách môže uľahčiť používateľom inštaláciu emulátorov bez potreby jailbreakingu alebo používania neoficiálnych nástrojov pre sideloading a alternatívnych obchodov s aplikáciami. Apple však upozorňuje vývojárov, že sú zodpovední za softvér ponúkaný v ich aplikáciách, vrátane dodržiavania týchto smerníc a všetkých platných zákonov. To znamená, že emulátory s pirátskymi hrami nebudú tolerované.

Zatiaľ čo aktualizácia smerníc Apple môže byť motivovaná európskou reguláciou o digitálnych trhoch, zameranou na protikonkurenčné praktiky veľkých technologických firiem, nové pravidlo pre emulátory platí pre vývojárov po celom svete.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x