Assassin’s Creed, Fallout a Final Fantasy prichádzajú do Magic: The Gathering

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vydavateľ Wizards Of The Coast využil príležitosť na svojom paneli na GenCon 2023 a oznámil budúcnosť hry Magic: The Gathering. Spoločnosť však neodhalila len svoje plány do roku 2026, ale potvrdila aj tri veľké herné mená pre svoje stále sa rozrastajúce portfólio Universes Beyond. Do obľúbenej kartovej hry mieri Assassin’s Creed, Final Fantasy a Fallout.

Fallout sa dočká MTG spracovania ako prvý a bude zastúpený prostredníctvom sady balíčkov Commander, ktoré budú vydané v marci 2024. Po menách ako Warhammer 40K a Doctor Who budú balíčky Fallout Commander obsahovať kombináciu úplne nových aj starších kariet, ktoré budú obsahovať postavy, nepriateľov, frakcie a lokácie z postapokalyptickej ságy od Bethesdy.

- Reklama -

Assassin’s Creed príde na rad v júli 2024, keď sa na trh dostane kompletná sada pokrývajúca celé univerzum AC. Sada bude obsahovať nové aj dotlačené karty, všetky budú mať nové kresby s tematikou Assassin’s Creed a podľa spoločnosti WOTC budú nové karty “jedinečné”. Assassin’s Creed bude druhou značkou, ktorá dostane plnohodnotnú sadu a nasleduje po tiež nedávno vydanom The Lord Of The Rings: Tales Of Middle-earth.

Posledným z troch oznámení zameraných na videohry je masívna RPG franšíza Final Fantasy od spoločnosti Square Enix, ktorá v roku 2025 dostane kompletné rozšírenie s kartami, ktoré budú pokrývať celú hlavnú líniu Final Fantasy franšízy – od pôvodnej hry až po nedávno uvedenú Final Fantasy XVI. Sada bude k dispozícii aj pre hráčov digitálneho MTG prostredníctvom Magic: The Gathering Arena.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -