Assassin’s Creed Valhalla má problém s achievementami a trofejami

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Najnovší prírastok do rodiny francúzskeho vydavateľa Ubisoft, Assassin’s Creed Valhalla, ponúka celkom neobvyklú možnosť prenosu uložených hier medzi platformami. Zdá sa ale, že to neblahý dopad na fungovanie systému achievementov a trofejí. Všimol si to portál GameSpot.

Pri prenášaní uložených pozícií by samozrejme nemali byť zahrnuté ani úspechy, ani ich pokrok, čo je v naprostom poriadku. Spomínaný portál, resp. redaktorka Lucy James ale upozorňuje na to, že niekedy prestane systém achievementov a trofejí fungovať úplne. Čo to znamená? Jednoducho sa nové úspechy po prechode na inú platformu prestali odomykať.

- Reklama -

Našťastie existuje riešenie, ako tento problém s hrou Assassin’s Creed Valhalla odstrániť. Nebude to však zadarmo. Podľa redaktorky bolo nutné odpojiť svoj účet Ubisoft Connect (čo automaticky znamená stratu predobjednávkových bonusov), vymazať uložené hry a následne hrať offline (aby titul nevyžadoval pripojenie k službe Connect).

Naskytá sa preto otázka, či sa radšej nezmieriť s absenciou achievementov a trofejí. Na druhej strane dali hráči za hru približne 60 € a tým pádom majú právo očakávať, že nebudú musieť robiť žiadne kompromisy. Zvlášť keď vývojári sami sľúbili priniesť niečo, čo nakoniec nefunguje.

Problémy s ukladaním hlásia hráči na PlayStation 5, ale o nič lepšie na tom Assassin’s Creed Valhalla nie je ani na nových Xbox Series X/S. Kedy vývojári problém opravia, a či vôbec, zatiaľ nie je známe.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x