AT&T mení názor, WB Games už predať nechce

Michal Frajkor Michal Frajkor

Podľa posledných správ si spoločnosť AT&T, ktorá vlastní štúdio WB Games, uvedomila jeho hodnotu a naďalej ho nechce predať. Skoršie správy z tohoto roka však hovorili opak. Warner Bros. Interactive Entertainment išlo do predaja a skutočne bolo pár týždňov v ponuke.

WB Games sa “zrazu” stal cenným štúdiom

Celá divízia WB Games totiž zahŕňa niekoľko cenných a známych herných štúdií. Patrí tu napríklad Rocksteady, NetherRealm a Warner Bros. Montreal, pričom všetky menované by boli predané spolu s predajom WB Games, keďže sú jedna súčasť. Cena transakcie sa mala pohybovať niekde na sume 4 miliardy dolárov, čo by bohato pokrylo straty, ktorým operátor AT&T čelí. To bol aj dôvod predaja – dlhy.

Do boja o hernú divíziu sa zapojili aj veľké mená ako Electronic Arts, Activision-Blizzard alebo dokonca aj Microsoft. Všetky tieto spoločnosti prejavili záujem diskutovať o ponuke. Magazín Bloomberg teraz informuje, že WB Games zmizlo z ponuky na predaj. Na to môže byť hneď niekoľko dôvodov.

Rozhodnutie zmenila pandémia aj nové tituly

Správa však hovorí o jednom hlavnom dôvode a to je, že WB Games má veľký potenciál pre rast do budúcna a je momentálne pre spoločnosť cenný. Ďalším dôvodom môže byť zmena vedenia spoločnosti AT&T. Len v júli vystriedal Randalla Stephensona na poste CEO John Stankey. Samozrejme, celý predaj a osud WB Games sa ešte stále môže zmeniť.

Nedávno sa tejto hernej divízii podarilo urobiť dostatočný rozruch na to, aby kompetentní popremýšľali o tom, či má táto divízia potenciál, alebo nie. Hovoríme o DC FanDome, kde sa predstavili dva veľké a očakávané tituly – Gotham Knights a Suicide Squad: Kill the Justice League. Hráči na tieto oznámenia zareagovali kladne a aj to môže byť dôvod, prečo sa spoločnosť nakoniec rozhodla ponechať si štúdio. Ďalším možným faktorom je aj RPG hra zo sveta Harryho Pottera, o ktorej síce veľa nevieme, ale množstvo hráčov dychtivo očakáva nové informácie.

Aj pandémia COVID-19 určite zohrala rolu, keďže aj “vďaka” nej zažíva herný priemysel rozmach. Niet sa však čomu čudovať, keďže väčšina obyvateľstva sveta bola a stále je počas pandémia zavretá vo svojich domovoch. Ľudia sa logicky začali viac hrať, či už spolu alebo s priateľmi.

Posledným, ale nemenej dôležitým faktorom môžu byť aj konzoly novej generácie a ich možnosti. Hranie hier sa stále posúva vpred a posunie sa aj s príchodom PlayStation 5 a Xbox Series X. To by pre WB Games znamenalo aj väčšie zisky a o tie AT&T určite nechce prísť.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x