Došlo na odhalenie EA Sports UFC 5. Na čo sa môžeme tešiť?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Electronic Arts sa vytasila s ďalším oznámením, tentoraz by mali spozornieť predovšetkým fanúšikovia MMA. EA Sports UFC 5 sa hlási o slovo v prvom plnohodnotnom traileri a rovno aj s termínom vydania.

Ukážka sa opiera o hlavné hviezdy prestížnej MMA organizácie, vidieť tak napríklad môžeme Valentinu Shevchenko, ktorá po boku Alexandera Volkanovského ozdobí cover štandardnej edície.

- Reklama -

V oktagone vyčíňa aj Israel Adesanya, ktorý tento rok v odvete s Alexom Pereirom získal späť titul šampióna strednej váhy. Pozíciu na prebale Deluxe edície si teda bezpochyby zaslúži. V záberoch si môžete všimnúť aj legendárneho Jona Jonesa a ďalších známych bojovníkov.

Pokračovanie poháňa engine Frostbite, hlavnou prednosťou by mal byť nový systém poškodenia. U bojovníkov sa budú objavovať napríklad tržné rany, zranenia môžu ovplyvniť obranu, výdrž a ďalšie aspekty. V krajných prípadoch dôjde na lekára, ktorý môže súboj prerušiť, aby ochránil zdravie daného zápasníka.

Autori sľubujú upravený systém submisií a plynulejšie grapplingové výmeny, vo všetkých smeroch sa snažili doručiť autentickú MMA simuláciu. Zároveň sa počíta s možnosťou prehrať ukončenie, napríklad štýlové knockouty. Hra pobeží v 60 FPS.

- Reklama -

EA Sports UFC 5 vyjde 27. októbra na konzolách Xbox Series a PlayStation 5, základná edícia sa bude predávať za 70 eur.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -