Baldur’s Gate 3 priniesol zaujímavé štatistiky o hráčoch

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Baldur’s Gate 3 je nevídane rozsiahle RPG, kde rozhodnutie hráčov má veľký vplyv. O to zaujímavejšie je pozrieť sa na oficiálne štatistiky. Štúdio Larian poodhaľuje, koľko hráčov ich novú hru dohralo, akú triedu hráči najčastejšie vyberajú, aj s ktorým spoločníkom sa snažia najviac nadviazať romantický vzťah.

Populárne Baldur’s Gate dohralo 1,3 milióna hráčov. To je veľký počet na to, ako masívne toto dobrodružstvo je. Nejde o hru na desať hodín. Podľa verejných informácií zaberie splnenie hlavných misií a vedľajších úloh zhruba 103 hodín.

- Reklama -

Celkom neprekvapivo si 66 % hráčov vybralo, aby Halsin pri intímnostiach zostal v ľudskej podobe namiesto tej medvedej, ktorú Larian ukazoval. Najobľúbenejšou postavou pre románik je ale bezkonkurenčne Shadowheart, porazila Karlach a Lae’zel.

Až 94 % hráčov si vytvorilo vlastnú postavu. Dohromady pri tvorbe hrdinu/hrdinky strávili 8 196 rokov. Keď už sa hráči rozhodli využiť postavu vytvorenú vývojármi, tak najobľúbenejšou je Gale, v tesnom závese za ním sa umiestnil Astarion. Najobľúbenejším statom sa ukázala byť charizma.

Najobľúbenejšou triedou sú paladinovia, nasledovaní čarodejníkmi, zatiaľ čo v podtriedach je na vrchole barbar a medzi rasami tesne porážajú elfov ľudia a pololfovia. Z ďalších zaujímavostí, Scratche hráči pohladili 48,5 miliónkrát a 113 miliónkrát prehovorili s mŕtvymi.

- Reklama -

Celková doba hrania všetkých hráčov je 452 556 984 hodín. To je 51 662 rokov. Štatistiky budú ešte rásť, pretože Baldur’s Gate 3 po PC a PlayStation 5 vyjde konečne aj na Xbox Series X/S. Malo by sa tak stať do konca tohto roka, pričom dátum bude odhalený na The Game Awards.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -