Beta xCloud je dnešným dňom dostupná na Android vrámci Xbox Game Pass Ultimate

Norbert Šinka Norbert Šinka

Pred plánovaným spustením, ktoré je naplánované až na 15. september je ale xCloud streamovacia služba dostupná na Android zariadeniach už dnes prostredníctvom limitovanej beta aplikácie. Samozrejme, je tu len jedno obmedzenie. Musíte byť predplatiteľom Xbox Game Pass Ultimate.

Spoločnosť Microsoft dnes túto aplikáciu dokonca sprístupnila aj prostredníctvom obchodu Google Play. Dokonca je prekvapivé, že ide o otvorenú beta verziu, ktorú si môže stiahnuť každý, ak má aktívne predplatné služby Game Pass Ultimate.

- Reklama -

Aplikácia je zatiaľ v obmedzenom režime a nájdete tu “len” okolo 70 hier a niektoré funkcie, ktoré budú dostupné aj v plnej verzii. Samozrejme, treba brať do úvahy, že aplikáciu len tak v obchode nenájdete, musíte mať aktívny Ultimate, aby sa vám aplikácia v Google Play zobrazila.

Aplikácia sa mala objaviť v pôvodnom pláne aj pre iOS od Apple-u, tí to však odmietajú, pretože nechcú povoľovať žiadne aplikácie na streamovanie hier vo svojom obchode. Apple dokonca vyhlásilo, že je jej cieľom zabezpečiť, aby App Store zostal “bezpečným a dôveryhodným miestom pre zákazníkov pre objavovanie a sťahovanie aplikácií”.

Microsoft poskytol aj samotné vyhlásenie pre Verge magazín kde hovorí, že existujúci používatelia, ktorí sa zapoja do beta verzie tejto aplikácie majú príležitosť otestovať isté množstvo hier pred tým, než bude aplikácia dostupná pre širšiu verejnosť od budúceho mesiaca. Ďalej Microsoft uviedol, že táto limitovaná beta je rozhodujúca pre získanie spätnej väzby pred plným spustením, ale nemalo by sa to brať ako finálny produkt, pričom ani knižnica momentálne neobsahuje veľa titulov. Tá má byť oveľa väčšia.

- Reklama -

xCloud ako služba, bola ohlásená ešte minulý rok počas prezentácie E3, v tom istom čase bola ohlásená verzia Game Pass pre PC a takisto aj Ultimate. Ultimate má zahŕňať project xCloud ako súčasť rozšíreného beta programu tejto cloudovej hernej služby budúci mesiac a spoločnosť to potvrdila v novom blogovom príspevku na Xbox Wire.

Naprieč 22 krajinami Severnej Ameriky, Európy a aj Južnej Kórei má byť xCloud dostupný už 15. septembra. Má v ňom byť cez 100 titulov z Game Pass vrátane Minecraft Dungeons, Destiny 2, Gears 5 a mnohé ďalšie.

Okrem iného sa Microsoft zaviazal aj k tomu, že každý jeden nový titul od Xbox Game Studios bude k dispozícii prostredníctvom tejto služby a má zahŕňať aj Halo Infinite, Fable 4 a ďalšie nadchádzajúce hry, ktoré vyjdu ako launch tituly pre next-gen konzolu Series X.

Zdroj: GamesRadar, Eurogamer

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] tak nemá v úmysle platformu iOS vynechať a chce službu sprístupniť aj jej užívateľom. Ešte pred samotným spustením xCloudu, čo je herná streamovacia súčasť […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x