The Last of Us dostane mód, ktorý hru pretvorí do first-person akcie

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Jedna z najznámejších videohier 21. storočia, The Last of Us od Naughty Dog, dostala tento rok novú verziu pre PC a PlayStation 5. A tvorcovia modifikácií sa hneď chytili príležitosti. Štúdio Voyagers Revenge pracuje na kompletnom prevedení hry do FPS režimu, teda pohľadu prvej osoby.

Smršť modifikácií týkajúcich sa nového The Last of Us: Part I je viditeľná hneď od vydania titulu na PC, v marci tohto roku. K tým najzaujímavejším patrí určite FPS modifikácia od Voyagers Revenge, ktorá – podobne ako pred rokmi GTA V – prevedie celú hru do pohľadu z vlastnej perspektívy.

- Reklama -

Modifikácia má hru nielen upraviť tak, aby sa hrala ako strieľačka z pohľadu prvej osoby, ale aj aby boli súboje intenzívnejšie a násilnejšie. Modifikáciu môžete vidieť v akcii v nedávno nahranom 9-minútovom videu z hrania.

Ukážka zobrazuje rýchly pohyb s celkom pretiahnuto nastaveným FOV, ale aj súboj s pištoľou alebo útočnou puškou. Vďaka majstrovskému grafickému spracovaniu od vývojárov z Naughty Dog hra pripomína v FPS pohľade skôr Far Cry.

Nutné dodať, že modifikácia ešte nie je hotová, ukážka ale už teraz vyzerá výborne. Bohužiaľ, mód je vraj postavený na skorších pokusoch o prevedenie do FPS pohľadu a vykazuje tak značnú nestabilitu. K tomu – nie je jasné, kedy modifikácia vyjde a bude dostupná pre hráčov na PC.

- Reklama -
- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -