Black Panther sa dočká vlastnej singleplayer hry. Tá už vzniká pod hlavičkou EA

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Spoločnosť Electronic Arts potvrdila predchádzajúce špekulácie o vývoji akčnej adventúry s otvoreným svetom, ktorá sa zameria na Black Panthera. Hra vzniká v novom AAA štúdiu Cliffhanger Games, ktoré v Seattli založil Kevin Stephens. Ten predtým viedol Monolith Productions, kde vznikli tituly Middle-Earth: Shadow of Mordor a Middle-Earth: Shadow of War.

Black Panther je súčasťou dohody EA s Marvelom. V rámci nej sa dočkáme Iron Mana od tvorcov remaku Dead Space zo štúdia Motive a ešte jednej tajnej hry. Všetky majú mať originálny príbeh a využívať známych superhrdinov.

- Reklama -

V Cliffhanger Games nájdeme veteránov so skúsenosťami z veľkých sérií, vrátane Halo, God of War a Call of Duty. Vývojári lákajú do rozsiahleho a reaktívneho sveta. Chcú nám priniesť možnosť zažiť, aké to je stať sa ochrancom Wakandy, Black Pantherom.

„Sme odhodlaní priniesť fanúšikom definitívny a autentický zážitok z Black Panthera a dať im väčšiu slobodu a kontrolu nad príbehom, než kedy zažili v príbehovej hre,“ hovorí Stephens. „Wakanda je bohatým superhrdinským sandboxom a našou úlohou je vytvoriť epický svet pre hráčov, ktorí milujú Black Panthera a chcú preskúmať svet Wakandy rovnako ako my.“

Potvrdzuje tiež úzku spoluprácu s Marvelom, aby každý aspekt Wakandy (technológie, postavy, originálny príbeh) zodpovedal tomu, čo si Black Panther zaslúži. Projekt sa nachádza v ranej fáze vývoja a oznámený bol najmä kvôli tomu, aby sa nový tím mohol rozširovať. Budovaný bude v priebehu niekoľkých rokov. Čaká ich tak dlhá cesta.

- Reklama -

Black Panther sa objaví minimálne v ešte jednej hre. Príbehovú singleplayerovú adventúru chystá Amy Hennig. Bývalá scenáristka Uncharted a The Last of Us v Skydance New Media do svojho titulu zahrnula Kapitána Ameriku a Black Panthera.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -