Bobby Kotick čoskoro opustí Activision Blizzard

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Po dlhých 33 rokoch opustí Bobby Kotick svoju pozíciu ako CEO v spoločnosti Activision Blizzard. Deje sa tak na základe úspešne schválenej akvizície technologickým gigantom Microsoft. Kotick by mal pomôcť s poslednými detailami a odísť k dátumu 1. 1. 2024.

Po úspešnom schválení historicky najväčšej hernej akvizície nastal čas na zmeny vo vedení. Bobby Kotick, súčasný CEO spoločnosti Activision Blizzard, opustí svoju pozíciu na začiatku budúceho roka. V liste adresovanom zamestnancom Activision Blizzard píše, že je nadšený z budúcnosti firmy pod novým vlastníkom.

- Reklama -

Aby bolo všetko možné dokončiť bez problémov, zotrvá v spoločnosti ako dočasný CEO ABK (Activision Blizzard King) do konca tohto kalendárneho roka. Zodpovedať sa teda bude riaditeľovi hernej divízie Microsoftu – Philovi Spencerovi. Po dlhých 33 rokoch tak z čela spoločnosti odchádza jedna z veľmi významných herných osobností, ktorú sprevádzalo mnoho kontroverzií. Medzi hráčmi nebol Kotick príliš obľúbený, ale vďaka odstupnému vo výške 375 miliónov dolárov ho to pravdepodobne netrápi.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -