Call Of Duty: Black Ops Cold War tipy, ako hrať multiplayer

Mário Gurský Mário Gurský

Multiplayer je bijúcim srdcom série Call of Duty. Zatiaľ čo všetky hry si zachovávajú určitú podobnosť v tom, ako vyzerajú, hrajú sa a aký je z nich pocit, nájdu sa tu vždy aj malé rozdiely. S Call Of Duty: Black Ops Cold War to nie je inak. Informácie priniesol portál GameSpot.

Pokiaľ ste v tejto sérii noví, zostavili sme pre vás 10 tipov z hry Call Of Duty: Black Ops Cold War, ako sa dostať do bojovej formy. Veteráni tejto série sa pravdepodobne nenaučia nič nové, ale sú tu nejaké novinky, ako zvýšený dôraz na zvuk, ktoré stoja za to, aby ste o nich vedeli.

- Reklama -

Trénovanie s botmi

Jednou z najjednoduchších a najzákladnejších možností, ako sa oboznámiť s hrou, je bez debaty absolvovať niekoľko tréningových zápasov. Neexistuje hádam žiadna hra, ktorá by sa bez tohto zaobišla. Rozhodne neexistuje lepši spôsob, ako si vyskúšať nové veci, dostať sa do hry a nabrať aspoň kúsok skúseností skôr, než sa vydáte hrať proti skutočnými hráčom.

Na obrazovke v lobby pre viac hráčov nájdete dole možnosť „Vs Bots.“ Ide o zápas, v ktorom budete bojovať len proti počítaču, ktorý ovláda nepriateľov. Tento režim neodomkne žiadne výzvy a ani neukladá záznamy.

Pomocou tohto režimu môžete vyskúšať nové zbrane, výbavu ale aj získavať prehľad a lepšie čítať mapy. Nie je určite prekvapením, že čím viac vedomostí o hre budete mať, tým viac sa samozrejme v Call Of Duty: Black Ops Cold War zlepšíte a budete viac konkurencieschopní.

- Reklama -

Držte sa svojich spoluhráčov

Nie nadarmo ich tam máte. Ide asi o najbežnejší tip, ale aj tak stojí za zopakovanie. Je obzvlášť lákavé, vydať sa na vlastnú päsť preskúmavať svet v hre Call Of Duty: Black Ops Cold War, ale je viac než dobré tomuto nutkaniu odolať. Ste, a budete oveľa viac nesmrteľnejší, keď budete s tímom a získate tak podporu od tímového kolegu, poprípade dvoch.

Môžete kombinovať paľbu proti nepriateľom, a tým pádom nepriateľ dostane 2x väčšie poškodenie a padne na zem rýchlejšie. Často vám práve „parťák“ zachráni život a môžete pokračovať, ako keby ste šli sami a prehrali. V akejkoľvek situácii, je vždy lepšie mať viac očí, uší a zbraní.

Nerobte si starosti s častým umieraním

Call Of Duty: Black Ops Cold War prináša späť „Scorestreaks“ namiesto „Killstreaks“. Pre tých, ktorí by nevedeli, tak Killstreaks je v podstate zabíjanie nepriateľov bez toho, aby ste umreli. Začo ste samozrejme zbierali viac bodov. To sa však v tejto hre mení. Preto, aby ste boli užitoční pre svojich spoluhráčov, nemusíte mať veľa zabití alebo „headshotov“.

Zaistenie cieľa vám tiež môže pomôcť k odomknutiu odmeny Scorestreak. Tá vám poskytne výhody v boji, ako napríklad špionážne lietadlo, privolanie vrtuľníkov, aby ste pomohli vašemu tímu. Takže cesta k výhre nebude len o zabíjaní.

jednoducho svojmu tímu nebudete na obtiaž ani keď budete veľa zomierať. Pokiaľ to spravíte pre podporu svojho tímu, môže tím získať výhodu, a po vašej smrti sa Scorestreak neresetuje. Pozor ale v hre sa nachádzajú takzvané „cooldowny“ vašej smrti. Takže na druhej strane vám neodporúčam až tak príliš zomierať.

Vo všeobecnosti to však znamená, že stále môžete byť platným členom vášho týmu. A to aj napriek tomu, že vaše K / D je negatívne a nie je sa veľmi čím chváliť. Hrajte opatrne a múdro, hľadajte spôsoby, ako prispieť do vášho týmu na základe vašich schopností.

Pozorne poslúchajte

Zvukový dizajn v Call od Duty v priebehu posledných pár rokov poskočil neuveriteľným tempom. Obzvlášť v tomto dieli budete chcieť pozorne poslúchať, keď budete na bojisku. Utekanie robí v zápase pre viac hráčov veľa hluku. Pravdepodobne vezme skúsenosti s Warzone, kde je nevyhnutné používať všetky vaše zmysly k identifikácii nepriateľov.

Čo to znamená v praxi? Nepriateľa častokrát najskôr budete počuť a až v druhom rade vidieť. Môže to trvať istý čas, kým si vytrénujete vaše uši. Rozhodne však tomuto vnemu pomôžu slúchadlá. Takže je načase začať používať všetky zmysly a nie len minimapu.

Pohyb ako taktika

Týmto tipom úzko nadviažeme na ten predchádzajúci. Svoj vlastný beh budete chcieť kontrolovať. Budete musieť uvažovať koľko zvuku behom urobíte, a či to vôbec stojí za to. Pokiaľ sa chystáte behať na miesto, o ktorom viete, respektíve považujete za nepriateľské miesto, verte, že vás budú počuť ako doň vbiehate.

Skrčenie vás oproti tomu strašne spomalí, ale na druhej strane zníži množstvo hluku, ktorý vydáte. Snažte sa mať na pamäti, koľko informácii chcete o sebe dať vedieť nepriateľovi. Takže pokiaľ si myslíte, že máte šancu niekoho dostať, rozhodne tam nenabehnite ako nosorožec, ale pozorne si svoj pohyb premyslite.

Zostreľte špionážne lietadlá a iné vozidlá

Medzi základné Scorestreaky patria špionážne lietadlá a útočné vrtuľníky. V oboch prípadoch sa dostanete do úzkych. Špionážne lietadlá odhalia vašu polohu nepriateľskému týmu a ukážu im vašu pozíciu na minimape. Útočné helikoptéry zletia nižšie a začnú po vás strieľať. V oboch prípadoch po nich môžete začať strieľať a úprimne, aj by ste mali.

Toto je obvyklý prístup v Call of Duty, takže túto lekciu pravdepodobne poznáte, ale ručné zbrane môžu poškodiť lietajúce vozidlá. Ešte lepšie sú na tom rôzne odpaľovacie zariadenia. Preto je vždy výhodné mať v sekundárnej pozícii jeden typ tejto zbrane, aby ste otravný Scorestreak mohli zničiť. Samozrejme, vďaka zničeniu nepriateľského vrtuľníku dostanete body do vlastného Scorestreak.

Kryte sa

V hrách ako Call of Duty je čas od prvého výstrelu po niekoho smrť veľmi krátky. sklamem vás ak ste dúfali v opak, ale zbrane sú skutočne smrtiace. Čím skôr si uvedomíte, že mapy v Call Of Duty: Black Ops Cold War majú veľa cestičiek, z ktorých budete môcť zahliadnuť nepriateľa, tým lepšie. To znamená, že mapy majú množstvo príležitostí ako prepadnúť nepriateľa, zaskočiť ho, zastreliť nepriateľa od chrbta a pre boj vo všeobecnosti.

Obecne je veľmi rozumné a logické nestáť v strede otvoreného priestoru, kde budete v podstate čakať na istú popravu. Treba sa držať pri zemi, potichu, za nejakým krytím a snažiť sa držať okrajov oblasti a mať medzi sebou a otvorenou oblasťou nejaké krytie alebo stenu.

Chcete znížiť počet smerov, z ktorých ste viditeľný alebo z ktorých po vás môžu páliť. Chcete mať aspoň malú šancu brániť sa. Neuľahčujte to svojím nepriateľom tým, že budete behať v strede cesty v meste na ulici v otvorenej lokalite.

Priblíženie na zbrani je vhodné na diaľku

Ďalším začiatočníckym tipom, ktorý je ale nesmierne dôležitý, je pamätať si, že mierenie pomocou priblíženia je vhodné len na diaľku. Rozhodne sa to nevyplatí v situáciach telo na telo. Dôvodom je jednoducho to, že hráč v dosahu 10 stôp bude behať rýchlejšie, ako vy mieriť. Keď do toho započítame fakt, že bude mať brokovnicu alebo samopal s väčším rozptylom, ste jednoducho mŕtvi, pretože nestihnete zareagovať včas.

Pripraviť si výbavu podľa seba sa oplatí

Už dlhšiu dobu nám Call of Duty poskytuje vlastné vylepšenia na zbrane. ako aj zbrane samotné. Je len na nás, čo si zoberieme a aký štýl nám vyhovuje. Teraz sa však doplnky líšia ešte viac a aj samotné výhody a zbrane sú rozmanitejšie.

Pomerne rýchlo si odomknete schopnosť vytvárať si vlastné vybavenie. Rozhodne by ste v tom mali stráviť určitý čas a vyskúšať si, čo vám vyhovuje najviac. Takisto je vhodné si predpripraviť vybavenie na rôzne situácie. V Call Of Duty: Black Ops Cold War máte aj menšie mapy kde vám vybavenie na diaľku nemusí až tak vyhovovať. A kde si je najlepšie rôzne nastavenia vyskúšať? Predsa v hre proti botom.

Lekárnička je najlepší priateľ

Pokiaľ nie ste tým typom bojovníka, ktorý sa dokáže spoľahnúť na omračujúce alebo dymové granáty, tak Stimshot je vaša voľba. Ide o lekárničku, ktorú môžete použiť kedykoľvek počas boja. je výhodná a často vám pomôže zmeniť tempo hry, alebo ju aj vyhrať.

Predstavte si situáciu kde si opätujete streľbu s nepriateľom. Obaja niečo schytáte, ale vy máte Stimshot a vybehnete na nepriateľa v plnej sile, pretože ten očakáva, že ste na malom množstve zdravia, a že jednoducho zmäknete.

To bolo pár tipov k tomu, ako začať hrať multiplayer v hre Call Of Duty: Black Ops Cold War. Tento týždeň vyšiel aj Assassin’s Creed Valhalla, aj k nemu sme vám priniesli zopár tipov, ktoré si môžete prečítať v tomto článku.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x