Capcom zrejme chystá remake Resident Evil 1

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Tak sa zdá, že prianie fanúšikov hororovej série Capcomu bude vypočuté. Japonská spoločnosť má chystať remake Resident Evil 1. Ten si hráči dlho želajú.

V posledných rokoch Capcom stihol zmodernizovať Resident Evil 2, 3 a 4. Všetky štyri remaky sú úspešné a na rovnakej vlne by sa mal niesť prvý diel využívajúci moderný RE Engine. Vydanie údajne Capcom smeruje na rok 2026, kedy Resident Evil oslávi 30. výročie.

- Reklama -

V súčasnej dobe ide ale len o špekulácie. Pochádzajú od insidera a leakera Daniela Ricthmana. Ten si takto snaží rozšíriť predplatiteľov svojho Patreonu.

V marci tohto roku Capcom oznámil, že Resident Evil 4 Remake prekonal hranicu 7 miliónov predaných kópií. Celá séria sa dostala na viac ako 154 miliónov kusov.

O Resident Evil obvykle informuje Dusk Golem. Podľa neho mal Capcom už na začiatku roka 2023 dať zelenú ďalším titulom nesúci meno Resident Evil, vrátane ďalších remakov. Najbližšie bude zrejme Resident Evil 9. Jeho vydanie sa odhaduje na január 2025 s tým, že sa má odohrávať na ostrove vo juhovýchodnej Ázii. Táto fiktívna lokácia má byť inšpirovaná Singapurom. Má ísť o najdlhšie vyvíjaný diel v histórii série.

- Reklama -
- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x