Cloud9 vyhodil štyroch členov CS:GO tímu

Michal Frajkor Michal Frajkor

Ešportová organizácia známa pod menom Cloud9 zrušila zmluvy štyrom členom tímu CS:GO. Napriek upozorneniu a jasne stanoveným pravidlám títo hráči nedodržali bezpečnostné opatrenia proti šíreniu COVID-19. Keďže porušili nie len všeobecné pravidlá, ale aj interné pravidlá organizácie, o svoje miesto v zostave prišli. Informoval o tom portál GameRant.

Dvakrát porušené pravidlo

Zúriaca pandémia COVID-19 ovplyvnila asi každé odvetvie, aké existuje. Vo veľkom zasiahla aj herný priemysel a celkovo eŠport. Trpia najmä veľké hry ako Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends alebo Dota 2. Tieto hry majú zvyčajne najväčšie turnaje, no väčšina z nich bola buď zrušená, alebo sa bude konať online. Každá eŠportová organizácia musí zabezpečiť bezpečnosť svojho tímu a na to existujú interné pravidlá. Práve tie porušili štyria členovia Cloud9.

Ide o hráčov Johnny “JT” Theodosiou, Ian “motm” Hardy, Aran “Sonic” Groesbeek a trénera Tiaan “T.c” Coertzen. Podľa dostupných informácií si títo členovia Cloud9, napriek zákazu a bez dovolenia, pozvali do tímového domu v Los Angeles návštevu. Tento zákaz porušili rovno dvakrát. Po prvom porušení dostali písomné varovanie, že sa to už nesmie opakovať. Bohužiaľ, po druhom porušení zákazu prišli títo štyria členovia o svoje miesto v zostave CS:GO.

Jack Etienne, vedúci organizácie Cloud9 sa pre Rush B Media vyjadril takto: “Podrobnosti, na ktorých v tomto prípade záleží sú, že bolo dvakrát porušené interné pravidlo – žiadny hostia v tímovom dome. To aj napriek upozorneniu, že je to neakceptovateľné a zakázané. Dôvod, prečo je to neakceptovateľné je ten, že vystavili členov organizácie riziku.”

Neprišli len o miesto, ale aj ďalšie zárobky

Všetci štyria členovia zverejnili na svojich Twitter účtoch príspevok, že sú momentálne voľní. Organizácia Cloud9 niektoré z nich zazdieľala tiež, pričom šéf organizácie, Jack Etienne, osobne odporučil T.c a motm. Problémom môže byť, že JT, Sonic a T.c sú hráči pôvodom z Južnej Afriky a ich víza prepadnú o 30 dní. Ak teda do mesiaca nenájdu organizáciu, ktorá by s nimi podpísala zmluvu, budú sa musieť vrátiť do svojej krajiny.

V týchto ťažkých časoch je smutné vidieť odchádzať skvelých hráčov z CS:GO tímu kvôli porušeniu, na ktoré boli dokonca po prvýkrát upozornení. Nepríjemné je to aj z hľadiska financií, keďže profesionálny hráči si vedia prísť na pekné peniaze, ako sme upozornili v tomto článku. Niet sa však čomu diviť, Cloud9 nedávno sponzorovala kampaň na prevenciu proti šíreniu nového vírusu a COVID-19 zasiahol Los Angeles vo veľkom. Aj keď Cloud9 prišiel o štyroch členov tímu, zachoval si plnú zostavu a môže hrať. Dokázal totiž týchto hráčov hneď nahradiť. Otázkou už len bude, aké úspechy získajú s novým tímom.

1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] túto funkciu mali odporučiť. Na svojom streame hraje rôzne hry, je však známy svojou obľubou CS:GO, kde sa mu nedávno podaril aj šikovný ace. Ten si môžete pozrieť na videu […]

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x