Čo by ste mali vedieť pred kúpou Assassin’s Creed Valhalla

Michal Frajkor Michal Frajkor

Vydanie hry Assassin’s Creed Valhalla je za rohom a čoskoro sa ponoríme do nového sveta vikingov. Nepochybne si množstvo z vás hru pred-objednalo, pretože je to jednoduchý nový Assassin’s Creed. Niektorí možno ešte vyčkávajú na prvé recenzie a niekoho úplne odradila chýbajúca česká lokalizácia. Čo všetko by ste mali vedieť predtým, než si túto hru kúpite? alebo “Čo všetko vieme o Assassin’s Creed Valhalla?

Hra vychádza výnimočne po dvoch rokoch, nie po jednom ako mal Ubisoft zvykom. Od posledného dielu Assassin’s Creed Odyssey si vývojári dali načas. Taktiež sa od neho vo veľa veciach líši. Pokračovať bude skôr v trendoch Origins, než Odyssey. Je viac zameraná na RPG prvky, loot a samozrejme aj objavovanie herného sveta. To ale neznamená, že neprináša žiadne zmeny, práve naopak. V tomto článku sme popísali všetkých 50 zmien, ktoré Assassin’s Creed Valhalla prinesie do série.

- Reklama -

Čo je Assassin’s Creed Valhalla?

Ide o akčnú adventúru s otvoreným svetom, ktorá vám umožní preskúmať Anglicko v 873. roku nášho letopočtu. Vracia sa aj Layla Hassan, hlavná postava moderného obdobia, ktorá už klasicky prežíva udalosti hry. V hre však budete väčšinu času hrať za vikingskú postavu menom Eivor. Po mnohých varovaniach, že sa ich klan jedného dňa preľudní, sa Eivor a brat Sigurd vydávajú na cestu do anglosaského Anglicka. Po príchode na pobrežie Eivor a celý klan vtrhnú na územie kráľovstiev Wessex, East Anglia, Northumbria a Mercia.

V priebehu nasledujúcich niekoľko rokov sa bude váš klan snažiť bojovať proti týmto kráľovstvám a rôznym frakciám. Narazíte na historické postavy ako Ragnar Lothbrok alebo Alfréd Veľký. Okrem hlavného príbehu, ktorý sa zaoberá získavaním Anglického územia, ponúkne hra aj vedľajší príbeh. Ten je už tradične tiež obsiahly. Jedna z vecí, ktorá sa tradícii vymyká, je Eivor a jej vzťah k asassínom. V podstate asasínom nie ste, ale počas hry sa stretnete s takzvanými Hidden Ones, predchodcami moderných asasínov. Keďže zdieľate rovnaké záujmy, pripojíte sa k nim v boji proti zlu.

Kľúčové vlastnosti hry

Hrateľnosť sa sústreďuje na plnenie hlavných misií, niekoľkých vedľajších a dodatočných aktivít, ktoré vo svete nájdete. Hráči budú mať možnosť interakcie s inými NPC postavami alebo frakciami, keď na nich vo svete narazia. Podobne ako v predchádzajúcich hrách zo série, aj tu dostávate za splnené misie body skúsenosti. Jednou z hlavných zmien je, že namiesto levelu sa vývojári zamerali skôr na získavanie nových schopností a výzbroje. Získavaním týchto nových schopností sa stáva vaša postava silnejšia. Celá náročnosť hry je taktiež viac dynamická. Hra vyhodnotí náročnosť nepriateľov na základe vašich odomknutých schopností.

- Reklama -

Valhalla prináša do série niekoľko starých, vylepšených a niekoľko nových aktivít. Vracajú sa aj Conquest Battles, známe z Odyssey. Vývojári však tvrdia, že budú pozmenené aby ladili v štýle vikingskej tematiky. V tejto hre sa budú tieto súboje volať Assaults a vašou úlohou bude viesť vaše veľké vojsko proti rôznym nepriateľom a opevneným budovám. Hlavnou súčasťou vikingského života boli aj nájazdy za účelom získania nových surovín, alebo materiálov. Ubisoft sa s touto myšlienkou musel pohrať do detailov a aj takú možnosť budete v hre mať.

S novými surovinami a materiálmi nebudete chodiť len tak hore-dole. Keďže ste opustili vaše rodné Nórsko a zavítali do Anglicka, musíte niekde bývať. Vaša usadlosť sa volá Ravensthorpe a spočiatku bude malá. Môžete si ju však postupne vylepšovať, pridávať nových obchodníkov a zabezpečiť prosperitu vášho klanu. Usadlosť je v hre kľúčovým prvkom a pravdepodobne hráčovi zaberie dosť času.

Dátum vydania a edície

Podobne ako Assassin’s Creed Black Flag v roku 2013, aj Valhalla je medzi-generačná hra, ktorá vyjde na starú aj novú generáciu konzol. V súčasnosti platí, že hra vychádza na platformy PC, Xbox One, Xbox Series X a S, PlayStation 4 a 5 a Stadia. Vydanie je naplánované na 10. novembra, no hráči na PlayStation 5 si budú musieť počkať 2 dni dlhšie. Tí, ktorí si hru pred-objednajú, dostanú bonusový predmet a bonusovú misiu s názvom The Way of the Berserker.

Pochopiteľne, Ubisoft vydáva aj rôzne edície hry, na ktoré sa teraz pozrieme bližšie.

Gold Edition

Dostupná ako vo fyzickej verzii, tak aj v digitálnej. Gold edícia obsahuje plnú hru a season pass. Ak chcete ušetriť 10 dolárov, môžete si kúpiť digitálnu verziu. Ak ale chcete dostať k vašej zlatej edícii aj pekný Steelbook, budete si tých 10 dolárov musieť priplatiť za fyzickú verziu.

Ragnarok Edition

Bohužiaľ, táto edície je dostupná exkluzívne iba v obchodoch BestBuy, takže v našich končinách nevyužiteľná. Pokiaľ, samozrejme, nemáte priateľa v blízkosti jedného z týchto obchodov v zahraničí, alebo tam priamo nežijete. Za 150 dolárov dostanete v podstate to isté, čo vo verzii Gold, ale so soškou Eivor ako bonus.

Ultimate Edition

Táto edícia ponúka veľké množstvo bonusových odmien v digitálnej podobe. Zaplatíte za ňu 120 dolárov a dostanete plnú hru, season pass a takzvaný Ultimate balíček. Ten obsahuje kozmetické doplnky a skiny pre vašu postavu, zviera a výbavu. Taktiež v nej nájdete predmety, ktoré vám pomôžu skrášliť vašu usadlosť. Na záver ešte skin na vašu loď a rôzne runy.

Collectors Edition

Pre hráčov, ktorým nevadí prihodiť niekoľko desiatok dolárov navyše tu je zberateľská edícia hry. Tá prichádza so všetkým, čo by pravý zberateľ mal mať. Je dostupná iba prostredníctvom Ubisoft obchodu. Obsahuje všetko, čo je vymenovaná v Ultimate edícii a niekoľko bonusov vo fyzickej podobe navyše. Nájdete v nej pekné artworky, certifikát vlastníctva, CD s vybranými skladbami zo soundtracku, mužskú verziu Eivor ako sošku a ženskú verziu Eivor ako figurínu.

Ubisoft+

Vašou poslednou možnosťou ako maximálne “ušetriť” a hrať sa Ultimate edíciu je zaplatiť si predplatné Ubisoft+. To vás vyjde na 15 dolárov mesačne a môžete hrať akúkoľvek hru z celej knižnice Ubisoftu. Ako bonus je každá jedna taká hra vo tej najvyššej možnej edícii, teda nedostanete len základnú verziu. Nevýhodou je, že si každý mesiac musíte platiť a hra nikdy nebude vaša.

Assassin’s Creed Valhalla a čeština

Bohužiaľ, už od prvých dní od ohlásenia hry bolo známe, že sa Ubisoft rozhodol nepridať do hry českú lokalizáciu. Niektoré informácie hovoria, že čeština v hre je, len je ukrytá a nedokončená. To by znamenalo, že Ubisoft s jej prípravou začal, no nakoniec sa rozhodol inak. Tak či onak je dôležité pred kúpou vedieť, že česká lokalizácie v tejto hre nie je. Tým pádom si budete musieť hru užiť v originálnom (alebo inom ponúkanom) jazyku.

Ďalšou možnosťou je čakať na fanúšikovský preklad, ktorý však môže trvať nesmierne dlho a nemusí byť vôbec kvalitný. Berte do úvahy fakt, že ide o komplexnú hru s množstvom textu, pričom veľké množstvo textov má špecifický význam pre príbeh. Aj na to musia dobrovoľní prekladatelia myslieť.

Teraz, keď už všetko podstatné o hre Assassin’s Creed Valhalla viete, sa môžete rozhodnúť. Ešte raz pripomíname, že hra vychádza 10. novembra na PC, Xbox One, Series X/S, PlayStation 4 a Google Stadia. Na PlayStation 5 vychádza 12. novembra s vydaním konzoly.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x