Čo môže priniesť partnerstvo, ktoré uzavreli Microsoft a Bethesda?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Phil Spencer, šéf Xboxu, včera potvrdil, že Microsoft odkúpil ZeniMax Media. Tá je sesterskou spoločnosťou Bethesda Softworks. V rámci kúpy tak získali aj samotnú Bethesdu.

Microsoft odteraz vlastní aj tituly ako The Elder Scrolls, Fallout a Doom. Hráči preto od prvej chvíle začali premýšľať, čo by pre nich toto spojenie mohlo priniesť. Web Game Informer prišiel so vskutku zaujímavými nápadmi.

- Reklama -

Fallout New Vegas 2

Obsidian Entertainment & Bethesda Softworks

Titul, za ktorým stoja vývojári z Obsidianu a vydala ho Bethesda, je tu s nami už 10 rokov. Hra uzrela svetlo sveta v októbri 2010 a hráči si ju rýchlo obľúbili. Obsidian mal však odvtedy plné ruky práce s vlastnými RPG hrami. Za zmienku stojí napríklad séria Pillars of Eternity, ktorá sa stala pomyselným duchovným nástupcom Baldur’s Gate. Zabudnúť nemôžeme ani na The Outer Worlds, ktorá si v minulom roku odniesla množstvo ocenení.

Teraz, keď sú Obsidian i Bethesda pod rozsiahlou záštitou Microsoftu, môže byť oznámenie Fallout New Vegas 2 len otázkou času.

- Reklama -

Prey 2

Arkane Studios

V závislosti na vašom rozhodnutí, čoby Morgana Yua v závere prvej časti, tu nie je veľa možností ako v príbehu pokračovať. Každopádne do tohto univerza by sme sa určite radi vrátili. Prey 2 by sa mohol sústrediť na následky možného prepuknutia tajfúnu. Zaujímavé by bolo bojovať a prežiť nehostinné podmienky na Zemi, narozdiel od stiesnených a klaustrofobických chodieb opustených vesmírnych staníc.

Existuje tiež možnosť samostatného príbehu s novým hlavným hrdinom a nepriateľmi. Čas ukáže, čo si vývojári pre rozsiahlu hráčsku základňu prichystajú.

The Evil Within 3

Tango Gameworks

Ghostwire Tokio od spoločnosti Tango Gameworks sa javí ako hrôzostrašný akčný triler, odohrávajúci sa v nočnom Tokiu. Väčšina jeho psychedelických vizuálov však pripomína rôzne príšery a vlkodlaky z hry The Evil Within 2. Na konci dvojky zisťujeme, že všetko nie je tak, ako by sa mohlo zdať.

V mnohých ohľadoch preto môže nový diel preskúmať mnohé dejové línie, ktoré vychádzajú z finálových udalostí druhého pokračovania. Bolo by to skvelé, kebyže sa môžeme ponoriť do inej časovej osi s originálnou postavou. A super by bolo, kebyže sa Mobiusova diabolská schéma konečne zrealizovala a svet by bol pod ich psychologickou kontrolou.

Crossover medzi Halo a Doom

343 Industries & id Software

Áno, znie to síce divne, ale nechajte nás to najprv vysvetliť. Ak sa pozrieme do základov oboch hier, zistíme, že sú celkom podobné. V oboch vystupuje jeden silný, ozbrojený muž, ktorý čelí hordám podivne vyzerajúcich kreatúr.

Nebolo by skvelé sledovať ako Doomguy a Master Chief bojujú bok po boku v kooperatívnom režime? Teraz sú obe štúdiá prakticky pod jednou strechou. Takže nie je to až tak nemožné.

Starfield & The Elder Scrolls VI

Bethesda Game Studios

Tieto hry už boli síce oficiálne oznámené, ale aj tak. Prvé odhalenie prišlo ešte počas E3 v roku 2018, kedy ich Todd Howard odhalil prostredníctvom krátkych upútávok. O Starfielde ani o The Elder Scrolls VI sa však doteraz toho veľa nevie, okrem toho, že si ich užijeme na novej generácii konzol.

Ak úspech Fallout-u a predchádzajúcich vydaní Elder Scrolls má niečo naznačovať, potom len to, že tieto tituly budú rovnako pohlcujúce a nezabudnuteľné.

Samozrejme, sme len na začiatku partnerstva, ktoré uzatvorili Microsoft a Bethesda. Len čas ukáže, čo spolu prinesú. Už teraz nám však niečo našepkáva, že sa máme na čo tešiť.

- Reklama -
3 komentárov
3 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] herné štúdiá. V rámci kúpy získal dokonca aj výrobcu a vydávateľa hier Bethesda. V článku sme vám priniesli názory, čo toto spojenie môže priniesť. […]

trackback

[…] herné štúdiá. V rámci kúpy získal dokonca aj výrobcu a vydávateľa hier Bethesda. V článku sme vám priniesli názory, čo toto spojenie môže priniesť. […]

trackback

[…] na ktorú chce každý poznať odpoveď odkedy Microsoft oznámil svoj úmysel odkúpiť spoločnosť ZeniMax a spolu s ním aj štúdio Bethesda. Konečne sme sa dočkali aj odpovede a to počas takzvaného […]

Naša relácia

- Reklama -
3
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x