Cyberpunk 2077 ponúkol ďalšiu várku zaujímavých informácií

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Do vydania najočakávanejšej hry tohto roka – niekoľkokrát odloženého Cyberpunk 2077, ostáva už len niekoľko dní. Stane sa tak 10. decembra. Niet sa preto čomu diviť, že vývojári sa snažia priniesť o hre množstvo pozitívnych informácií, resp. informácií ako takých. Web Gaming Bolt prišiel hneď s niekoľkými.

Po vzore tretieho Zaklínača sú aj pre Cyberpunk 2077 naplánované DLC, ktoré vývojári z CD Projekt RED a CD Projekt ponúknu po vydaní základnej verzie hry. Pôvodne sa plánovalo, že sa k nám detaily o týchto rozšíreniach k nám dostanú ešte pred vydaním hry. Ako to však už pri tomto titule býva zvykom, aj v tomto došlo k odkladu.

Pôvodne sme chceli priniesť prvé informácie ešte pred vydaním, ale po nedávnom odklade sme sa rozhodli počkať na launch. Hráčom najskôr ponúkneme hru a až potom začneme hovoriť o ďalších projektoch,“ vysvetlil Adam Kiciński, CEO spoločnosti CD Projekt Red.

Autori majú podľa všetkého pripravené platené rozšírenia, v zákulisí sa hovorí o dvoch veľkých prídavkoch. Rovnako tak tomu bolo aj v prípade tretieho Zaklínača. Pracuje sa však aj na bezplatných obsahových aktualizáciách. To, že sa do vydania Cyberpunk 2077 o DLC nebude hovoriť, platí aj o multiplayeri. Pár slov ale Kiciński predsa len na margo online časti hry povedal.

„V prvom rade ho neoznačujeme ako režim. Ide o oddelenú produkciu, veľkú produkciu. Rozmýšľame o ňom ako o standalone produkte,“ priblížil. Vyzerá to teda tak, že sa vývojári rozhodujú, či sa nevydať cestou RockStar Games, ktorý svoje online časti hier GTA V a Red Dead Redemption 2 začne ponúkať aj samostatne.

Cyberpunk 2077 údajne vyzerá dobre aj na základnej PS4

Ďalšia informácia sa týka toho, ako hra vyzerá na základnej verzii PlayStation 4. V uplynulých dňoch sme mohli vidieť, ako hra vyzerá na Xbox Series X/S, či PlayStation 4 Pro a 5. Musíme uznať, že Cyberpunk 2077 tam beží pomerne pekne.

„PS5 verzia je skvelá, ale PS4 je taktiež veľmi dobrá,“ vyhlásil Adam Kiciński, výkonný riaditeľ CD Projekt RED. Toho cituje web Gaming Bolt. Podľa jeho slov beží hra výborne na každej platforme. Upozornil však, že je potrebné brať do úvahy to, že ide o masívny open-world.

Práve množstvo platforiem, na ktorých Cyberpunk 2077 vyjde, má byť dôvodom niekoľkých odkladov. Štúdio však už niekoľkokrát vyhlásilo, že ďalšieho odkladu sa hra nedočká. Tešiť sa tak môžeme na spomínaný 10. december, kedy titul vyjde na Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5, PC a Google Stadia.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x