Ďalší Cyberpunk zrejme dostane multiplayer. Čo ešte chystajú v CD Projekt RED?

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Zástupcovia CD Projektu ponúkli niekoľko detailov k chystaným projektom. Okrem iného prezradili, že začínajú experimentovať s umelou inteligenciou.

Okolo RPG Cyberpunk 2077 boli obrovské plány, autori dokonca chystali samostatný multiplayer, na ktorom začali pracovať v roku 2019. O dva roky neskôr vyšlo najavo, že bol projekt uložený k ľadu, vývojári totiž mali plné ruky práce s opravami singleplayeru a prípravou dodatočného obsahu.

- Reklama -

Štúdio teraz už pripravuje ďalší diel, hoci sa zatiaľ ešte neprenieslo cez predprodukčnú fázu vývoja. Na multiplayer autori evidentne nezabudli, hoci o ňom zatiaľ hovoria veľmi opatrne. Michał Nowakowski ako výkonný riaditeľ CD Projektu v komentári pre Reuters potvrdil, že tím uvažuje o implementácii multiplayerových prvkov. Bližšie detaily si nechal pre seba.

Zároveň došlo k potvrdeniu, že vývoj projektu s kódovým označením Orion tento rok naberie na obrátkach. Druhý výkonný riaditeľ Adam Badowski oznámil, že sa na hre do konca tohto roka bude podieľať zhruba 80 ľudí.

Reč prišla aj na ďalšieho Zaklínača (projekt Polaris). Badowski oznámil, že na hre do konca prvej polovice tohto roku bude pracovať približne 400 ľudí. Projekt sa zároveň preklopí do produkčnej fázy.

- Reklama -

Za zmienku stojí tiež fakt, že došlo k ustanoveniam nového tímu, ktorého úlohou je skúmať možnosti využitia umelej inteligencie počas vývoja hier. „Myslíme si, že umelá inteligencia je niečo, čo môže pomôcť zlepšiť určité procesy pri výrobe hier, nemôže ale nahradiť ľudí,” dodalo štúdio.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x