Ďalšia vlna prepúšťania v Ubisofte: O prácu príde takmer 50-tka zamestnancov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Prepúšťanie v hernej brandži stále neberie konca. Ďalšie kolo teraz rozbieha francúzska spoločnosť Ubisoft, ktorá sa rozhodla zrušiť ďalších 45 pracovných miest.

Ubisoft pritom vykonával škrty relatívne nedávno, minulý rok v novembri oznámil, že prepustí viac ako 120 ľudí. To ale evidentne nestačilo.

- Reklama -

V posledných niekoľkých mesiacoch každý tím v rámci Ubisoftu skúmal spôsoby, ako optimalizovať našu činnosť a zvýšiť našu spoločnú efektivitu, aby sme si zaistili lepšiu pozíciu pre dlhodobý úspech

stojí v oficiálnom vyhlásení

Vo vyhlásení je uvedené, že bude týmto zamestnancom poskytnutá komplexná podpora. Ubisoft im zároveň poďakoval za odvedenú prácu.

Ďalej pokračujeme v reorganizácii našich centrálnych štruktúr v rámci Global Publishing a ázijsko-pacifického regiónu, aby sme ich prispôsobili vývoju trhu cez efektívnejší a agilnejší prístup. Tieto zmeny sa dotknú celkom 45 pozícií.

znie v ďalšej časti vyhlásenia

Len počas tohto roku boli v hernom priemysle zrušené tisíce pracovných miest, o miesto prišli ľudia pracujúci pre Microsoft, Sony, Electronic Arts, Segu, Riot Games, Embracer Group a mnoho ďalších firiem.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x