Ďalšie prepúšťanie v CD Projekt RED. O prácu príde stovka zamestnancov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Ekonomická situácia je v posledných rokoch veľmi náročná, čo pociťujú aj spoločnosti fungujúce v hernej brandži. S tým súvisí nútené zoštíhľovanie, na ktoré pristúpil napríklad CD Projekt Red.

Poľská spoločnosť na svojich oficiálnych stránkach oznámila, že o prácu príde zhruba 100 ľudí, čo je približne 9 % z celkovej pracovnej sily. Pozvoľný proces by mal prebiehať až do prvého kvartálu budúceho roka.

- Reklama -

Výkonný riaditeľ Adam Kiciński vysvetlil, že pre ambiciózne projekty potrebuje tých najlepších ľudí, zároveň ale musí dohliadnuť, že sú správne nastavené jednotlivé tímy. Cieľom je dosiahnuť čo možno najvyššiu efektivitu.

„Starostlivo sme posúdili všetky tímy v spoločnosti z hľadiska ich očakávaného prínosu k napĺňaniu našej stratégie. Nedá sa to povedať jednoducho, ale máme nadbytok zamestnancov,“ stojí vo vyhlásení.

Zároveň bolo zdôraznené, že zamestnanci, ktorých sa tieto zmeny priamo týkajú, budú mať dostatok času na spracovanie novo vzniknutej situácie. Od firmy tiež dostanú odstupné.

- Reklama -

Nie je to pritom tak dávno, čo sa CD Projekt rozhodol ukončiť pracovný pomer s niekoľkými ľuďmi z bostonského tímu Molasses Flood. Bližšie informácie nájdete v priloženom článku.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -