Ďalšie stopy: Obrázok priživuje špekulácie o remasteri Red Dead Redemption. Hovorí o ňom aj uznávaný novinár

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Počas minulého týždňa sa objavili informácie poukazujúce na možný remaster prvého dielu Red Dead Redemption. Internetoví pátrači samozrejme nelenili a v rámci poctivej detektívnej práce objavili ďalšie dôkazy.

Príbeh teraz pokračuje vďaka snímkam, ktoré sa v minulých dňoch objavili na Twitteri. Tie napovedajú, že došlo k úprave obrázkov trofejí naviazaných na Social Club. Príspevok bol síce odstránený, porovnanie medzi pôvodnou a vylepšenou verziou si však môžete pozrieť na Reddite.

- Reklama -

Podobné „dôkazy“ treba brať s istou rezervou, zatiaľ to ale vyzerá, že sa v Rockstar Games skutočne niečo chystá. Špekulácie poukazujú na upravený port pre PC, kde hra bohužiaľ stále chýba, o vylepšenú verziu by zrejme neprišli ani majitelia konzol.

Jednička je napokon dostupná iba na konzolách od Microsoftu. Obľúbený western totiž koncom minulého roka z neznámych dôvodov zmizol z ponuky streamovacej služby PlayStation Now, už teda nie je dostupný ani v rámci PlayStation Plus Premium. Zostáva iba verzia pre PlayStation 3.

Bývalý novinár z IGN zrejme videl niečo viac

Existenciu remastera prvého dielu westernového eposu od Rockstaru novo potvrdzuje Colin Moriarty. Bývalý redaktor IGN počas podcastu Sacred Symbols prezradil, že videl dôkazy o vzniku hry.

- Reklama -

Niekto ho mal kontaktovať a ukázať mu niečo, čo svedčí o tom, že sa Red Dead Redemption Remaster chystá. Podľa novinára je možné oznámenie už v auguste. S ohľadom na nedávne nové ratingové hodnotenie Red Dead Redemption v Južnej Kórei to nie je zase nič také prekvapujúce.

Pripomeňme, že Moriarty predtým spochybnil informácie o zrušení tohto remastera. Tie sa internetom niesli v minulom roku, Rockstar mal podľa nich smerovať všetku pozornosť na ambiciózne nové Grand Theft Auto. Moriarty tvrdil, že to tak nie je, vraj iba vývojári potrebujú viac času.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -