„Diablo 4? Na to nepotrebujete skill,“ vyhlásil Elon Musk a pohneval si množstvo hráčov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Diablo je kultová séria a nový štvrtý diel na hranie tohto unikátneho RPG prilákal nových, ale aj staro-nových fanúšikov. Jedným z nich je zdá sa aj šéf Tesly a X, predtým Twitteru, Elon Musk. Ten pri obligátnom rozhovore s fanúšikmi priznal, že hrá Diablo 4. A priaznivcov Blizzardu rovno pobúril svojim prostorekým vyjadrením.

Elon Musk sa aktuálne sústreďuje na sociálnu sieť Twitter, ktorú novo premenoval na X. So svojimi fanúšikmi sa rád stretáva v rámci otvoreného audiohovoru na platforme Spaces. Keď bol v poslednom telefonáte požiadaný o komentár k celému preznačkovaniu sociálnej siete, zareagoval trochu prekvapivo.

- Reklama -

„Hej, práve hrám Diablo 4. Prerušili ste môj grind v Diablo kvôli diskusii o čom že?“ prehodil Musk k svojim poslucháčom akoby nič. Následne povedal, že jeho postava v hre sa volá „IWillNeverDie“, hoci vraj už niekoľkokrát zomrel.

Potom ale ťal do živého. „Úprimne povedané, na hranie Diabla 4 nepotrebujete žiadny extra skill. Nie je to žiadna hardcore hra, nie je to ako League of Legends alebo niečo podobné,“ vyhlásil a instantne proti sebe poštval fanúšikov oboch spomínaných titulov.

Na Muskovo humorné, no zvláštne vyjadrenie reagoval okrem masy fanúšikov aj sám Mike Ybarra, šéf Blizzardu. „Možno by som mal nechať tím zistiť, koľkokrát skutočne zomrel – čo myslíte? Zaujímalo by ma, či hrá skutočne ‚hardcore’,“ napísal v príspevku na X.

- Reklama -

Nie je jasné, ako veľmi sa Elon Musk radí k hardcore hráčom. Už od vydania Diabla 4 v júni tohto roku sa forum Reddit hemží diskusiami o tom, že hra je pre veľké množstvo hráčov až veľmi ťažká.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -