Do GamePass-u príde trojica klasických hier od LucasArts

Michal Frajkor Michal Frajkor

Predplatné GamePass už čoskoro uvíta trojicu nových titulov. Tentoraz nepôjde o novinky v pravom slova zmysle, keďže ide o staršie tituly, ktoré sa už radia do kategórie “herné klasiky”. Na svedomí ich má štúdio LucasArts a napriek tomu nepôjde o Star Wars.

Ide o tri remastrované tituly s názvami Grim Fandango Remastered, Day of the Tentacle Remastered a Full Throttle Remastered. V predplatnom budú dostupné od 29. októbra a určite si s nimi užijete množstvo zábavy. Samozrejme, za predpokladu, že vás staršie tituly bavia a nepotrpíte si na súčasnú hernú grafiku.

- Reklama -

Známa osobnosť z Xboxu, Larry “Major Nelson” Hryb, nedávno vyspovedal vývojára menom Tim Shaffer. Ten predtým pracoval na všetkých troch menovaných tituloch a jeho štúdio Double Fine Productions bolo Microsoftom odkúpené v roku 2019. Aj keď všetky tri hry dostali remaster, toto je po prvýkrát, čo budú dostupné v rodine Xbox vrámci GamePass-u.

Grim Fandango Remastered je často označovaný ako najlepšia hra všetkých čias. Od svojho vydania v roku 1998 vyhrala niekoľko ocenení. Sleduje hlavnú postavu Manny Calavera – kostru, ktorá ma za úlohu previesť nedávno zosnulých do večného života. Zaujímavý titul práve teraz, pred Halloweenom.

Druhá hra, Day of the Tentacle Remastered, je v skutočnosti pokračovaním hry Maniac Mansion, ktorá vyšla v roku 1987. Rozpráva príbeh troch priateľov, ktorí musia spolupracovať aby zastavili obrovskú ružové chápadlo, ktoré chce ovládnuť svet. Posledná hra, Full Throttle Remastered, je dystopický titul, v ktorom hráte za postavu menom Ben Throttle. Ste lídrom motorkárskeho gangu a navyše falošne obvinený z vraždy. Vašou úlohou teda bude očistiť ako svoje, tak aj meno celého gangu.

- Reklama -

Čo sa týka Shaffera a jeho tímu v štúdiu Double Fine, momentálne pracujú na hre Psychonauts 2. Tá bola pred nedávnom odložená na rok 2021.

- Reklama -
1 koment
1 Komentár
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] zas chce hráčom priblížiť rôznymi službami a dostať ich bližšie k hrám, napríklad cez GamePass, alebo xCloud. Spomenúť treba aj to, že obe konzoly boli pri spustení pred-objednávok […]

Naša relácia

- Reklama -
1
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x