Do hry o kúpu Codemasters vstupuje ďalší hráč, ponúkol viac

Michal Frajkor Michal Frajkor

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že štúdio Codemasters dostalo viac než štedrú ponuku na odkúpenie. Išlo o spoločnosť Take-Two, ktorá za Codemasters ponúkla miliardu dolárov. Štúdio ponuku prijalo a vec sa považovala za vyriešenú. Posledné informácie však hovoria o opaku. Na scénu totiž prišiel ďalší hráč, ktorý má o Codemasters záujem.

Ide o spoločnosť Electronic Arts. Podľa posledných informácií ponúklo EA za odkúpenie štúdia Codemasters vyše 1,2 miliardy dolárov. To znamená, že o 200 miliónov viac, než ponúklo Take-Two. Ďalšou zaujímavosťou je, že správna rada štúdia túto ponuku prijala a teraz je na rade hlasovanie držiteľov akcii. Ak ponuku schvália a nepríde nikto, kto by ponúkol ešte viac, Codemasters bude ďalším štúdiom, ktoré bude patriť pod krídla EA.

Konkrétne ponúka Electronic Arts 6,04 libry za každú akciu štúdia Codemasters. Celý obchod by chceli dokončiť a uzavrieť začiatkom roka 2021. Má to však niekoľko háčikov, napríklad Take-Two, ktoré môže prísť s ešte lepšou ponukou. Pokojne s atak môže stať, že zo súboja o Codemasters sa stane aukcia. Kto prihodí viac, ten vyhráva.

Správna rada štúdia Codemasters sa už vyjadrila, že spolu s EA zdieľajú podobné názory a víziu pri závodných hrách, ktorými je štúdio najznámejšie. Taktiež si myslia, že budú vzájomne benefitovať, keďže EA má množstvo skúseností a považuje sa za lídra v oblasti závodných hier. Či sa tak nakoniec stane uvidíme po novom roku.

Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

Prečítaj si aj toto

0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x