Autori Kingdom Come: Deliverance vo štvrtok predstavia novú hru

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Pamätáte na ten nevinný tweet, ktorý vyšiel prvého apríla? Písali sme o ňom aj v rýchlych novinkách, ktoré nájdete na našej hlavnej stránke.

Išlo o obrázok s textom koniec, ktorý pochádza z príbehového záveru Kingdom Come: Deliverance. Od štvrtka 11. apríla si môžeme byť istí, že išlo o rozlúčku s týmto úspešným stredovekým RPG z českých luhov a hájov.

- Reklama -

Warhorse Studios totiž oznámili, že presne za týždeň, vo štvrtok 18. apríla, o ôsmej hodine večer nášho času oznámia svoju novú hru. Na obrázku je kôň a nejaká postava. Viac toho neprezradili. Niektoré herné médiá sa však zúčastnili prezentácie, takže už vedia, o čo konkrétne ide. My ostatní si musíme počkať.

S ohľadom na predchádzajúce vyhlásenia a pracovné inzeráty sa tipuje pokračovanie Kingdom Come: Deliverance. Otázkou je teda skôr to, kde sa hra bude odohrávať. Čo myslíte, akú oblasť navštívime tentoraz a čo prežijeme zaujímavého z bohatých a zaujímavých českých dejín?

Kingdom Come: Deliverance hráčov zaviedlo na výpravné dobrodružstvo v Čechách posledných Luxemburgovcov. Príbeh začína v roku 1403 v Striebornej Skalici blízko rieky Sázavy. Ako syn dedinského kováča Henrich musíte pomstiť smrť svojich rodičov a pomôcť ubrániť svoju domovinu pred dobyvačnými vojskami. Vtedajšie Čechy boli preslávené vyspelou kultúrou, bohatstvom striebra a impozantnými hradmi. Ale po smrti Otca vlasti, cisára Karola IV., sa dali do pohybu udalosti, ktoré nakoniec viedli k husitským búrkam a roztrieštili jednotu Svätej ríše rímskej.

- Reklama -

Kingdom Come: Deliverance tento rok vo februári oslávilo šieste výročie. Hra prekonala hranicu šiestich miliónov predaných kópií. Nedávno tiež vyšla na Nintendo Switch, súčasťou je dokonca fanúšikovský český dabing, ktorý najskôr dorazil na PC. Čoho sa už určite nedočkáme, tak je vylepšenie pre PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x