Dobrá i zlá správa: Baldur’s Gate 3 vyjde na Xbox ešte tento rok, ale…

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Záhadami opradená Xbox verzia Baldur’s Gate 3 už ďalej nie je záhadou. Aj keď sa začiatok celého mesiaca ťahal skôr v duchu toho, že táto zostávajúca verzia tento rok už asi nedorazí, teraz sa dozvedáme, že sa tak stane. Generálny riaditeľ celého Larianu, Swen Vincke, totiž na sociálnych sieťach oslavne ohlásil, že mal nedávno schôdzku s Philom Spencerom a že ich hra dostane špeciálnu výnimku.

Celá výnimka bude spočívať v jedinom porušení parity na Xbox Series. Aby sme to upresnili, na Series S, kde sa celý port už pred dlhšou dobou zasekol pre problematickú optimalizáciu co-opu s delenou obrazovkou, bude tento prvok odobraný (na Series X nie), a teda celá verzia dorazí ešte tento rok.

- Reklama -

„S veľkou radosťou môžeme potvrdiť, že po včerajšom stretnutí s Philom Spencerom sme našli riešenie, ktoré nám umožní ešte tento rok priniesť Baldur’s Gate 3 aj hráčom na Xboxe. Všetky vylepšenia [ktoré majú teraz ostatné verzie] budú k dispozícii aj tu, ale split-screen dorazí len na Series X. Series S ho obsahovať nebude, ale inak bude mať všetko zvyšné, vrátane ukladania postupu medzi Steamom a konzolami Xbox Series,“ vyhlásil na sociálnej sieti X samotný autor Swen Vincke.

Ako sme už uviedli, nefunkčný co-op bol do tohto okamihu patovou situáciou snáď pre všetky zúčastnené strany. Dlho sa totiž zdalo, že príčinou, prečo sa krok s odobratím funkcie neodohral skôr, nebola len pýcha vývojárov, ktorí by si napríklad chceli presadiť svoje, ale aj imidž Xboxu, ktorý trval na tom, že žiadna verzia nesmie prísť osekaná.

- Reklama -

Naša relácia

- Reklama -