Druhá séria The Last of Us naberá režisérske posily zo známych seriálov

Dominik Cenkner Dominik Cenkner

Tento rok na jar sa začne natáčať chystaná druhá séria seriálu The Last of Us, ktorý nedávno nabral na palubu hneď niekoľko nových hereckých tvárí. Aj na ňu budú ako showrunneri a hlavní scenáristi dohliadať Neil Druckmann a Craig Mazin, ktorí si aj obaja zrežírovali jednu epizódu z prvej sezóny. Za kamery sa každopádne postavia aj pre určité diely z druhej série, produkcia ale privíta aj niekoľko nováčikov.

Server Deadline hlási, že na ďalšej sezóne budú s oboma tvorcami pracovať štyria noví režiséri. Menovite pôjde o filmárov ako Mark Mylod, Kate Herron, Stephen Williams a Nina Lopez-Corrado. Druhá séria ale privíta ešte jednu známu tvár, tou bude režisér Peter Hoar, ktorý natočil tretiu epizódu s názvom Long Long Time. Čím sa ale preslávila spomínaná režisérska štvorica?

- Reklama -

Mark Mylod sa vo svete filmu preslávil za tituly ako Ali G Indahouse – Film (2002) a Menu (2022). Ďalej zabodoval ako jeden z režisérov chváleného seriálu Boj o moc (2018), za ktorý získal cenu Emmy. Točil aj pre série ako Hriešnici (2011) a Hra o tróny (2011).

Kate Herron je anglická režisérka a producentka, ktorá natočila všetky epizódy z prvej série MCU seriálu Loki (2021). Točila aj pre seriál Sexuálna výchova (2019), pre ktorý zrežírovala polovicu epizód z prvej série.

Stephen Williams je v seriálovom svete veteránom, ktorý točil epizódy pre slávne tituly ako Stratení (2004), Živí mŕtvi (2010), Westworld (2016) a Watchmen (2019). Z filmového sveta má za sebou tituly ako Učiteľka zjedla moju domácu úlohu (1997) a Chevalier (2022).

- Reklama -

A Nina Lopez-Corrado je zase filmárkou, ktorá natáčala pre série ako Agenti S.H.I.E.L.D. (2013), Flash (2014) a A Million Little Things (2018). Minulý rok sa tiež podieľala na tvorbe druhej série seriálu Perry Mason.

Je možné, že do začiatku nakrúcania sa k režisérom pridajú ešte ďalší filmári, to ešte uvidíme. V nadchádzajúcej sezóne, ktorá z určitej časti zadaptuje udalosti z druhého herného dielu od štúdia Naughty Dog, sa nám opäť predstaví Pedro Pascal ako Joel a Bella Ramsey ako Ellie.

Medzi nové herecké tváre patrí Kaitlyn Dever (Nikto ťa nezachráni) ako Abby, Young Mazino (Vo pri) ako Jesse a Isabela Merced (Sicario 2: Soldado) ako Dina. Časť hercov a tvorcov sa tiež ukázala na spoločnej fotke, ktorú si môžete pozrieť nižšie.

Premiéra druhej série je naplánovaná niekedy v roku 2025

- Reklama -
Komentovať
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Naša relácia

- Reklama -
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x