DualShock 4 bude fungovať na PS5, ale nie s PS5 hrami

Michal Frajkor Michal Frajkor

Ak si k svojej novej next-gen konzole PS5 pripojíte ovládač DualShock 4 z PS4, fungovať vám bude. To ale neplatí v prípade, že s ním budete chcieť hrať tituly určené pre PS5.

Táto informácia pochádza z oficiálnej FAQ stránky PlayStation, pozrieť si ju môžete na tomto odkaze. V sekcii, ktorá je venovaná kompatibilite PS5 so staršími produktami PS4 je uvedené:

- Reklama -

“Bezdrôtový ovládač DualShock 4 a ovládače vyrobené pod licenciou PlayStation budú fungovať s podporovanými PS4 hrami.” Sony taktiež upozorňuje, že nie všetky periférie, hlavne tie od iných výrobcov, budú na PS5 fungovať. Odporúča zistiť si kompatibilitu na stránkach výrobcu.

V skratke to znamená to, že DualShock 4 z konzoly PS4 bude na PS5 fungovať iba pri niektorých podporovaných PS4 hrách. Sony v odpovedi hovorí, že chcú využiť prednosti nového ovládaču DualSense na hranie nových hier určených pre PS5.

Na druhú stranu ostatné periférie ako volanty alebo joysticky, budú s hrami na PS5 fungovať normálne, ako fungovali aj na PS4. Platinové a Zlaté bezdrôtové headsety budú taktiež kompatibilné s novým hardvérom. Rovnako to platí aj pre iné headsety, ktoré si do konzoly zapojíte pomocou jacku alebo USB.

- Reklama -

PSVR hardvér bude na PS5 taktiež fungovať bez obmedzenia, musíte mať len adaptér, ktorý ale bude dostupný všetkým vlastníkom PS5 bezplatne.

Zdroj: VG247

- Reklama -
2 komentárov
2 Komentárov
Najstaršie
Najnovšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
trackback

[…] vzhľad Sunset Orange, Spide-Man alebo God of war sú nedostupné. Sony nedávno potvrdila že DualShock 4 na PS5 síce pôjde, ale nebude podporovať nové hry. Preto si treba poriadne rozmyslieť či pôjdete do nového […]

trackback

[…] ešte skôr potvrdilo, že starší DualShock 4 nebude fungovať s PS5 hrami. Napriek tomu si ho môžete ku konzole pripojiť a hrať s ním vybrané PS4 hry, ktoré budú […]

Naša relácia

- Reklama -
2
0
Chceme počuť tvoj názor! Pridaj komentár :)x